LIZDA: Ministrija nodarbojas ar sabiedrības maldināšanu un nostādīšanu pret pedagogiem

2 komentāri

Neziņa un bažas, kas dažiem tomēr jaucas ar cerībām – apmēram tā raksturojama atmosfēra pedagogu vidū, kuri joprojām nezina, cik daudz par savu darbu saņems rudenī. Ministrs šodien centās neskaidrības ar skolotāju arodbiedrību pārrunāt, taču tā cerēto mierinājumu tomēr nesaņēma.

Gaidot ministru, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uz lapas bija sarindojusi desmit punktus, kas jaunajā modelī raisa bažas. Tostarp par profesionālās un augstākās izglītības pedagogiem, kā arī par Pierīgu, kur, pēc arodbiedrības aplēsēm, atalgojums ne vien nepieaugs, bet pat samazināsies, tāpēc vislielākās mieles skolotājiem palikušas par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reklāmai līdzīgo saukli, ka ikvienam alga pieaugs vidēji par 200 – 300 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

Tādi paziņojumi ir nekorekti un noskaņo sabiedrību pret pedagogiem un arodbiedrību, jo cilvēki dzird tikai solīto algas pielikumu 62% apmērā un domā, ka skolotājiem vēl nav labi! tā ir visklajākā nepatiesība!

LIZDA aprēķinājusi, ka reālais pieaugums, kas arī turklāt skars tikai daļu skolotāju, būs 8- 13%. Taču ministram Kārlim Šadurskim (Vienotība) te bija iespēja pazoboties par skolotāju prasmēm rēķināt.

Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs:

Šeit, mīļie draugi, ar aritmētiku Jums kaut kas nav kārtībā! Jūs neesat pieskaitījuši motivācijas fondu. Vai tad to Jums nevajag?! Ja runājam par skaitļiem, jārunā korekti, jo arī šī nauda ir iezīmēta nākamā gada budžetā.

Šadurskis skolotājiem arī atgādināja, ka pedagogu algu modelis tiek ieviests kā cita – skolu tīkla sakārtošanos ietvaros. Ja nebūs reformas, kā to paredzējusi Saeima, tad arī papildus deviņu miljonu eiro budžetā nākamgad nebūs.

Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs:

Neprasiet par to naudu, kas ir, izdarīt vairāk nekā iespējams!

Tā, visai saspringtā gaisotnē, ministrs viens centās atvairīt skolotāju bažas un pārmetumus, ka ministrija nodarbojusies ar maldināšanu. Vainīgi esot žurnālisti, kas lietas izraujot no konteksta. Taču uz galveno jautājumu – kā skolas direktoriem plānot nākamo gadu un ko teikt saviem darbiniekiem, Šadurksa atbilde lika pasmaidīt ikvienam telpā sēdošajam.

Ilze Rozenberga, Babītes vidusskolas direktore: Šodien ir 18. maijs. Mani darbinieki ar 17. jūniju dodas atvaļinājumā. Ko man viņiem teikt un pēc kāda modeļa plānot nākamo mācību gadu – pēc vecā vai jaunā?

Kārlis Šadurskis, Izglītības un zinātnes ministrs: Man Jums ir sliktas ziņas. Pēc abiem!

Ar to jāsaprot, ka viss atkarīgs no tā, vai jauno modeli valdībā apstiprinās kā plānots, 31. maijā.

Klusējot ministra klātbūtnē, bet acis slaukot pēc viņa aiziešanas, tikšanos aizvadīja pirmsskolas skolotājas. Par algas pielikumu to saukt nevar, jo liks strādāt vairāk, turklāt kolektīvs tikšot sadalīts tajos, kas māca piecgadniekus un sešgadniekus (viņiem alga pieaugs līdz 680 eiro), un tajos, kas strādā ar mazākiem bērniem (atalgojums saglabāsies 420 eiro līmenī). Netiekot arī skaidrots, ko darīt ar t.s. “jauktajām” grupiņām, kurās mācās dažāda vecuma pirmsskolas bērni.

Video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • SO.
  0

  SO.

  Šadurskis (Vienotiba) runā demagoģiski, kā jau profesionāls politiķis Latvijā: alga 680 eiro ir par likmi 30 stundas, bet 420 bija par 21 kontaktstundu, skolotāju slodze veidojās ari no darbu labošanas, klases audzinātāja stundām utt,tagad tas ieskaitits tajās 30 stundās.Par kādiem procentiem vinš runā.Un tādi mums ir matemātikas pasniedzēji augstskolā...

  21.05.2016 06:34

 • Alvils
  0

  Alvils

  Kur palicis pats sižets? labs bija...

  18.05.2016 22:39

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas