Linu šalles, ar ko prezidentūras laikā akcentēs latvisko, ražotas leišu uzņēmumā

0 komentāri

Novēlota rīcība atklājas izvēloties vienu no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē nacionālajiem suvenīriem. Linu šalles patiesībā būs ražotas ārvalstīs un mūsu amatniekiem nav dota iespēja gūt peļņu un atzinību. 

Pašmāju Latvijas ražotājus aizstāvošās iestādes paudušas sašutumu un tiek vainots prezidentūras sekretariāts Latvijā, kas laikus nav veicis iepirkuma konkursa procedūru.

Teju 9 500 šaļļu iepirkuma konkursā uzvarējušais uzņēmums Geka tās pasūtījis ražotnei Lietuvā, kas savukārt pirkusi diegus no Baltkrievijā audzētiem liniem. Un čiks vien sanācis no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā sekretariāta vēlmes ar linu šallēm akcentēt linu kā Latvijas nacionālo vērtību. Latvijā radīts vienīgi ir šaļļu kartona iepakojums.

Lietuvas linu pārstrādes uzņēmuma direktorei no stresa, pirms dažām dienām esot bijis pat mikro-infarkts, jo maksimāli īsā laikā bijis jāsaražo 4 000 šaļļu.

”Idejiski, mēs izlīdām kā caur adatas aci, lai šīs šalles būtu, jo mūsu sadarbības partneriem, ražotājiem normālā tempā šī šalles saražot prasītu mēnesi pusotru,” stāsta SIA Geka mārketinga daļas vadītāja Kristīne Dreimane.

Tikmēr Latvijas linu pārstrādātājiem – pusgadu. Pie darba viņi tiktu, ja prezidentūras sekretariāts būtu izsludinājis iepirkuma konkursu savlaicīgāk, nevis tikai septembrī un rezultātus paziņojis oktobrī. Par nespēju noorganizēt kvalitatīvu iepirkuma konkursu sekretariātu kritizē Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs.

”Šādām situācijām nevajadzētu būt, un tas ir ļoti slikts piemērs, jo šis prezidentūras laiks ir izcils, lai parādītu savus Latvijas labumus, ko mēs spējam saražot. Ja runājam par šallēm, tad man tiešām ir jāprasa, vai tiešām mēs šeit nemākam šalles uzražot,” norāda Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Tikmēr biedrības Nepērc svešu vadītājs situāciju sauc par skandalozu. Daļu no gandrīz 60 tūkstošu eiro vērtā šaļļu suvenīru pasūtījuma atdot lietuviešu biznesam esot neprāts laikā, kad vēlamies uzsvērt atbalstu pašmāju ražotājiem.

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts pārmetumus gan noraida.

”Diemžēl iepirkuma konkursā mēs nedrīkstam norādīt šīs izejvielas izcelsmes valsti, proti, šajā gadījumā tā ir Latvija. Līdz ar to šis ir pilnīgi atklāts konkurss un var piedalīties ikviens uzņēmējs, kurš šo preci spēj piegādāt – vai nu tas ir Latvijā ražots vai nav Latvijā ražots,” stāsta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere.

Lai izgatavotu prezidentūras oficiāli obligātos suvenīrus – vīriešiem kaklasaites, sievietēm – šalles un vienu nacionālo suvenīru pēc izvēles, no valsts budžeta esam iztērējuši ļoti lielu summu – 322 tūkstošus eiro. Neoficiāli gan izskan viedoklis, ka bieži vien politiķu delegācijas šos suvenīrus uzskata par bezvērtīgiem un atstāj turpat viesnīcu istabās. Visvairāk – teju 150 tūkstošus eiro – esam tērējuši māla svilpaunieku nopirkšanai. Te nauda sadalīta starp 40 amatniekiem

Latvijas prezidentūras oficiālos suvenīrus saņems Briseles elites, ierēdņu un Eiropas Savienības dalībvalstu politiķu delegācijas.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas