Lindermanam piemēro aizdomās turamā statusu saistībā ar incidentu Ādažos

0 komentāri

Prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam piemērots aizdomās turētā statuss kriminālprocesā, kurā aizdomās turēti tiek arī divi Krievijas pilsoņi par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības.

Lindermana aizstāve zvērināta advokāte Jeļena Kvjatkovska norādīja, ka Lindermanam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts. Advokāte ar klientu vēl lems, vai šo lēmumu pārsūdzēs.

Kā ziņots, Drošības policija (DP) Lindermanu aizturēja par to, ka viņš, iespējams, sniedza atbalstu diviem Krievijas pilsoņiem, kuri iepriekš tika aizturēti par nelikumīgu iekļūšanu Ādažu bāzē. DP atgādina, ka abiem Krievijas pilsoņiem saistībā ar incidentu pie Nacionālo bruņoto spēku bāzes Ādažos ir piemērots aizdomās turētā statuss kriminālprocesā par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un spiegošanu.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kvjatkovska norādīja, ka Lindermana iesaistīšana kriminālprocesā saistībā ar divu Krievijas pilsoņu nelikumīgu iekļūšanu Ādažu bāzē ir politiski motivēta. Advokāte iepriekš uzsvēra, ka viņai nav saprotami Lindermana aizturēšanas iemesli un kāpēc DP izvēlējās tieši viņu aizturēt, nevis aicināt uz nopratināšanu, līdz ar to viņa neviennozīmīgi vērtē šo DP darbinieku rīcību.

Kvjatkovska arī piebilda, ka šajā gadījumā viņai nav saprotama Lindermanam piedēvētā saistība ar diviem Ādažu poligonā aizturētajiem un tagad apcietinājumā esošajiem Krievijas pilsoņiem, it sevišķi ņemot vērā viņiem inkriminētos noziegumus.

DP aizturējusi Lindermanu,  apstiprināja DP. Tikmēr Lindermana domubiedrs Illarions Girss savā sociālā tīkla “Facebook” profilā paziņojis, ka Lindermans aizturēts, kā arī pie viņa veikta kratīšana. Girss norādījis, ka “formāli šī aizturēšana saistīta ar krievu nacionālboļševiku nesankcionētu nokļūšanu Ādažu militārajā bāzē”.

Jau ziņots, ka jūnijā Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu DP tur aizdomās par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Pēc DP lūguma abām personām piemērots apcietinājums. Abiem vīriešiem draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana līdz 20 gadiem.

Ādažu militārajā bāzē nelikumīgi iekļuva divi Krievijas pilsoņi, kuri tika aizturēti un pie kuriem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmusies kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece – partija “Cita Krievija”.

Personas aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesakcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Pie viņām atrastas skrejlapas angļu valodā. Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Incidents noticis laikā, kad Ādažos sākušās starptautiskās mācības Saber Strike 2015.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas