Līgatnes dabas parkā mežacūku pārim atskrējuši divi sivēntiņi

0 komentāri

Līgatnes dabas parks savā 40. gadu jubilejā saņēmis lielisku dāvanu. Meža cūku pārim atskrējuši divi sivēntiņi.  Tas ir pirmais gadījums parka pastāvēšanas vēsturē.

Laimīgie vecāki ir meža kuilis Ansis un viņa sirdsdāma Mūsa. Jāatzīst gan, ka Mūsai abi cūcēni ir pirmie un vēlie bērni, jo pati ruksene jau ir cienījamos gados.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Parka darbinieki uzskata, ka tādēļ sivēni ir tikai divi. Parasti brīvā dabā meža cūkām ir daudz vairāk pēcnācēju.

Pagaidām mazo ruksīšu dzimums skaidri nav zināms, taču LNT ziņas šodien pārliecinājās, ka abi jūtas labi, sparīgi tekalē mammai līdzi pa plašo voljeru un zinātkāri iepazīst pasauli sev apkārt.

Pēc pāris mēnešiem sivēniem jau mainīsies spalvas un no gaišiem un svītrainiem tie pamazām kļūs par pelēcīgākiem, un vasaras vidū jau gandrīz neatšķirsies no saviem vecākiem.

Tāpēc, ja gribas apskatīt mežacūku mazulīšus, labāk braukt uz Līgatni jau tagad. Taču parka darbinieki brīdina – iet klāt meža cūku iežogojumam un barot pašas cūkas nedrīkst!

Tālākais sivēntiņu liktenis būs atkarīgs no viņu dzimuma. Ja tie būs puisīši, tie parkā palikt nevarēs, jo voljerā var būt tikai viens kuilis.

Tad būs jāmeklē cita dzīvesvieta vienā no Latvijas dabas parkiem. Bet ja tās būs meitenes, tad tās varētu arī palikt Līgatnē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas