Lielvārdē latvieši un amerikāņi piedalās kopīgās mācībās ar bezpilota lidaparātiem

0 komentāri

Kopš augusta beigām Latvijas Gaisa spēku pārstāvji kopā ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) kolēģiem piedalās kopīgās mācībās, kurās tiek apgūta bezpilota lidaparātu izmantošana. Latvija šajā ziņā ir unikāla, jo ir pirmā valsts Eiropā, kur notiek šādas mācības.

Lielvārde šobrīd ir vienīgā Gaisa spēku bāze Eiropā, kas pielāgota šādu lidaparātu vadīšanā, un šī ir pirmā reize, kad lidaparāti Predator lido Eiropas debesīs. Lai to panāktu, sarunas un saskaņojumi starp Latviju un ASV ilga trīs gadus.

Mācību norises vieta ir Lielvārdes lidlauks. Šo bāzi arvien vairāk plānots integrēt kopējā NATO infrastruktūras tīklā, nodrošinot atbalstu krīzes situācijās.

Vairāku augstu militārpersonu, Valsts prezidenta un jaunās ASV vēstnieces klātbūtne Lielvārdē gan bija saistīta nevis ar iznīcinātāju paraugdemonstrējumiem, bet gan ar šo te bezpilota lidaparātu MQ-1 Predator.

Jau kopš augusta beigām Latvijas gaisa atbalsta kontrolieri kopā ar kolēģiem ASV piedalās kopīgās mācībās šo bezpilota lidaparātu vadīšanā un datu nolasīšanā.

Par to, vai, palielinoties aizsardzības budžetam, šī varētu būt viena no jomām, kurā Latvija specializētos, līdz ar to arī iegādātos pati savus bezpilota lidaparātus, amatpersonas pagaidām ir atturīgas.

Taču tas būtu loģiski, jo gan Emari Igaunijā, gan Šauļi Lietuvā ir specializējušies iznīcinātāju uzņemšanā, un dublēt šīs funkcijas neesot lietderīgi.

Foto:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas