Lielākā vēlme atgriezties dzimtenē ir ārzemēs studējošo jauniešu vidū, akcentē Lulle

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Lielākā vēlme atgriezties Latvijā ir ārzemēs studējošo jauniešu vidū, taču galvenās ir bažas par mazo darba tirgu, tā LNT rīta raidījumā 900 Sekundes atzina Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadītāja Aija Lulle.

Viņa arī norādīja, ka kopumā ir vairāk nekā 100 latviešu diasporas skolu, tās šobrīd darbojas uz entuziasma pamata un steidzami nepieciešams valsts atbalsts.

Visu interviju no šā rīta raidījuma skaties šeit:

Par Latvijas bērnu skolas gaitām Anglijas skolu sistēmā un no valsts prom aizbraukušo bērnu atgriešanos un integrēšanos Latvijā šodien plašāku sabiedrību informēs Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs.

Tas veicis pētījumu par ārpus Latvijas dzīvojošo bērnu un jauniešu iespējām, identitāti un vērtībām, un šodien to pārrunās ekspertu lokā.

Darba nolūks ir iezīmēt veidus, kā uzlabot bērnu un jauniešu iespējas veidot saites ar Latviju, vai pilnībā atgriezties savā vai vecāku dzimtenē.

Pētījums iekļauj arī unikālus datus, piemēram, par britu skolām, un tā sagatavošanā piedalījās pētnieki no vairākām pasaules valstīm.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas