Lielākā vēlme atgriezties dzimtenē ir ārzemēs studējošo jauniešu vidū, akcentē Lulle

0 komentāri

Lielākā vēlme atgriezties Latvijā ir ārzemēs studējošo jauniešu vidū, taču galvenās ir bažas par mazo darba tirgu, tā LNT rīta raidījumā 900 Sekundes atzina Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadītāja Aija Lulle.

Viņa arī norādīja, ka kopumā ir vairāk nekā 100 latviešu diasporas skolu, tās šobrīd darbojas uz entuziasma pamata un steidzami nepieciešams valsts atbalsts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visu interviju no šā rīta raidījuma skaties šeit:

Par Latvijas bērnu skolas gaitām Anglijas skolu sistēmā un no valsts prom aizbraukušo bērnu atgriešanos un integrēšanos Latvijā šodien plašāku sabiedrību informēs Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs.

Tas veicis pētījumu par ārpus Latvijas dzīvojošo bērnu un jauniešu iespējām, identitāti un vērtībām, un šodien to pārrunās ekspertu lokā.

Darba nolūks ir iezīmēt veidus, kā uzlabot bērnu un jauniešu iespējas veidot saites ar Latviju, vai pilnībā atgriezties savā vai vecāku dzimtenē.

Pētījums iekļauj arī unikālus datus, piemēram, par britu skolām, un tā sagatavošanā piedalījās pētnieki no vairākām pasaules valstīm.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas