Skolotāji: minimālās slodzes likmes palielināšana varētu būt veikta uz lielo skolu skolotāju rēķina

0 komentāri

Pretēji solītajam lielākā daļa skolotāju joprojām nezina, kāda būs viņu alga septembrī. Izskatās, ka Izglītības un zinātnes ministre ir pasteigusies ar paziņojumu, ka šis ir pirmais mācību gads, kad pedagogi jau augustā zinās, kādu algu viņi saņems.

Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas matemātikas skolotājai Gundegai Bigestāne pirmie septembri, kad saņemti ziedi no skolēniem bijuši jau vairāk nekā 30. Pretēji politiķu solījumiem par izglītības sistēmas sakārtošanu, skolotāju neatstāj neziņas sajūta par nākotni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gundega Bigestāne Natālijas Draudziņas vidusskolas matemātikas skolotāja atzīst, ka viņa nav informēta, par to kāda būs darba samaksa.

Tādu kā Gundega ir visi vismaz Rīgas skolu skolotāji, kuri rausta plecus par izglītības ministres paziņojumu, ka šis ir pirmais mācību gads, kad pedagogi jau augustā zinās, cik saņems. Šobrīd zināms vien, ka palielināta minimālā likme līdz 420 eiro – tā ir svarīga lauku skolu skolotājiem, bet pilsētu skolas tā gandrīz neskar.

Iepriekš skolotāji septembra algas lielumu uzzināja īsi pirms to saņemšanas – oktobra vidū.

Pretēji ministres paziņojumam par skolotāju algu palielinājumu izglītības sistēmā, lielo skolu skolotāji satraucas par pretējo. Tie saprot – izglītības sistēmā naudas ir tik, cik ir, tāpēc minimālās slodzes likmes palielināšana varētu būt veikta uz lielo skolu skolotāju rēķina.

Līdzšinējā pedagogu atalgojuma sistēma ir izgāzusies, bet jaunā vēl tikai top. Tomēr skolotāji, kuriem savas tiesības uz cilvēcīgu dzīvi nākas pierādīt ejot protesta akcijās un streikojot, jau tagad bažījās, ka jaunā sistēma iebraukts pretējā grāvī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas