Lielākā daļa bateriju pēc izlietošanas nonāk atkritumos, mežos un ūdenstilpēs

0 komentāri

Liela daļa bīstamo atkritumu Latvijā joprojām nonāk vidē, jo atkritumus joprojām šķiro tikai retais. Tāpēc tiek meklēti veidi, kā sabiedrību pie tās pieradināt, piemēram, izlietotās baterijas neizmetot atkritumos, bet gan izmetot tām domātās vietās. Jo īpaši tā rīkoties tiek mudināti skolēni. 

Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas 3.b klases pārstāvji Justīne, Viktorija, Mikus un Artis visu mācību gadu vākuši izlietotās baterijas. Kopā visiem skolas skolēniem izdevies savākt vairāk nekā 880 kilogramus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Liela daļa bateriju un elektrisko iekārtu, ko šajā mācību gadā vākuši bērni, nonāk bīstamo atkritumu apsaimniekošanas un savākšanas uzņēmuma Bao Tumes Elektronikas pārstrādes cehā, kas atrodas Tukuma novadā.

Mudinot skolēnus vairāk domāt par vidi, jau devīto gadu Latvijā notiek Zaļās jostas konkurss, kurā šogad piedalījās ap 500 Latvijas skolu. Tā laikā savāktas 27 tonnas izlietoto bateriju, kā arī 154 tonnas elektrisko iekārtu.

Pārstrādājot konkursa laikā savāktās baterijas, ir iespējams iegūt apmēram 5,5 tonnas dzelzs, 7 tonnas mangāna dioksīda un gandrīz 4 tonnas cinka. Tas nozīmē, ka šāds šo vielu daudzums kopā ar sadzīves atkritumiem nenonāks apkārtējā vidē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas