Lielā slepenībā top grupa, kuras uzdevums būs aizsargāt no Krievijas informatīvā kara uzbrukumiem

0 komentāri

Valdībā lielā slepenībā top Informācijas aizsardzības koordinācijas grupa. Tās uzdevums būs aizsargāt Latviju no Krievijas informatīvā kara uzbrukumiem. Kas grupā darbosies, ar kādiem paņēmieniem mūsu valsts gatavojas cīnīties pret Krievijas propagandu netiek atklāts.

Tikmēr mediju eksperti kritizē  šādas kontrpropagandas grupas veidošanu. Tā vietā vairāk vajadzētu domāt par vietējo mediju satura paplašināšanu un vārda brīvības aizsardzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šos jautājumus plānots uzdot risināt mediju politikas komisijai, kura darbosies Kultūras ministrijas paspārnē.

Lielbritānija, Dānija, Igaunija un Lietuva aicināja Briseli sagatavot vienotu Eiropas savienības plānu cīņai pret Krievijas informatīvo propagandu. Latvija, kura teju visvairāk cieš no Krievijas propagandas nepievienojās šim aicinājumam. Mūsu valsts lēmums ir izraisījis plašu rezonansi arī starptautiski un šodien Latvijas ārlietu ministrs šo tēmu apsprieda ar Lielbritānijas Eiropas lietu ministru.

Latvija ir prezidējošā valsts Eiropas Savienībā un šis faktors bija jāņem vērā. Ideju apspriedām ar kolēģiem Latvijā, jo jūs esat iesaistījušies Krievijas un Ukrainas konflikta risināšanā.

Krievijas informatīvā kara uzbrukumus un vietējo mediju attīstību apsprieda arī Saeimā. Kultūras ministre Dace Melbārde TV3 Ziņām atklāja, ka valdībā slepeni top Informācijas aizsardzības koordinācijas grupa. Tās uzdevums būs aizsargāt Latviju no Krievijas informatīvā uzbrukuma.

No plašākiem komentāriem ministre atteicās, norādot uz slepenību. Tikmēr mediju eksperti pārsvarā kritizē šādu kontrpropagandas plānu.

Tuvākajā laikā Kultūras ministrijas paspārnē sāks darboties mediju komisija. Tās uzdevums būs sagatavot izmaiņas likumos, lai stiprinātu vārda brīvību vietējos medijos un gādātu par satura daudzveidību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas