Liela daļa sabiedrības joprojām skeptiska pret seksuālajām minoritātēm Latvijā

0 komentāri

Tolerance un izpratne pret seksuālajām minoritātēm Latvijā ir zemāka nekā vidēji Eiropā, un liela daļa sabiedrības tās joprojām nepieņem.Tā secina lesbiešu, geju, biseksuālu un transpersonu tiesībām veltītās konferences dalībnieki, kurus šodien Rīgā sagaidīja arī protestētāju pulciņš.

Organizācija “ILGA-Europe” kopā ar apvienību “Mozaīka” uzskata, ka konference par sabiedrības izglītošanas, cilvēktiesību, kā arī likumdošanas jautājumiem, ir vēl viens solis, kas veicinās informācijas apriti. Jo ar vienu kāju jau esam rietumu sabiedrībā, kur pret dažādo ir lielāka tolerance, taču vienlaikus liela daļa sabiedrības to vēl līdz galam nespēj pieņemt.

Cilvēki, kas pārstāv kustību “Dzimta”, uzskata, ka tad viņu rindas papildināšot arī citi, kuriem neesot vienaldzīga Latvijas pievienošanās homoseksuāļu zonai. Proti, mēģinājumi panākt, lai dzimumaudzināšanas stundās izglītotu ne vien par tradicionālo ģimeni, bet arī stāstītu, ka dažreiz ir arī citas iespējas.

Tolerances ziņā, kas iekļauj arī likumdošanu, attiecībā pret seksuālajām minoritātēm Latvija atrodas zem Eiropas vidējā līmeņa – taču arī pašā blokā situācija ir raiba, salīdzinoši zemu novērtētas arī tādas valstis kā Itālija, Kipra, Luksemburga.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas