Līdz gada beigām būs zināmi īpašumi, kurus nāksies atsavināt Rail Baltica būves dēļ

0 komentāri
Līdz gada beigām būs zināmi īpašumi, kurus nāksies atsavināt Rail Baltica būves dēļ

Līdz gada beigām plānots izstrādāt vienu Rail Baltica dzelzceļa trases variantu, un pēc tam jau varēs sākt apzināt īpašumus, kurus būs nepieciešams atsavināt, šodien žurnālistiem sacīja RB Latvia pārstāvis Neils Balgalis.

Patlaban ir divi trases varianti 265 kilometru garumā un 300 metru platumā. Līdz gada beigām būs viens variants ar 40 līdz 60 metrus platu joslu, kuru paredzēts ierobežot ar žogu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tad jau būs iespējams apzināt tos īpašumus, kurus būs nepieciešams atsavināt un sākt izstrādāt kompensāciju mehānismu.

Atsavināšana nav plānota agrāk par 2017. gadu.

Kā ziņots, 15. martā noslēdzās sākotnējā sabiedriskā apspriešana. Vairāku novadu iedzīvotāji un pašvaldības, īpaši Mārupes, jau iepriekš iebilduši un pauduši neapmierinātību saistībā ar Rail Baltica projektu.

Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šā projekta izmaksām. Februārī iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016. gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020. gada.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas