Līdz ar eiro ieviešanu lielāki kļūst ziedojumi lielveikalu ziedojumu kastītēs

0 komentāri

Pateicoties eiro monētu smagumam, lielāki kļūst iedzīvotāju ziedojumi lielveikalos novietotajās ziedojumu kastītēs. Lielākajos tirdzniecības tīklos Latvijā tie sasniedz vidēji 20 tūkstošus eiro mēnesī.

Iegādājoties pārtiku veikalā, Jonas bieži atlikumu, ko iedod kasieris, iemet ziedojumu kastītē. To biežāk sācis darīt pēc tam, kad Latvija pārgāja uz eiro, un sīknauda kļuvusi smagāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jonas šobrīd ziedo labdarības projektam Eņģeļi pār Latviju, kur tirdzniecības tīkls Rimi kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāc līdzekļus smagi slimiem bērniem. Dažkārt ziedojumu kastītēs ir atrodami ne tikai eiro un centi, bet arī valūta no dažādiem kontinentiem, tomēr visbiežāk sastopamas mūsu kaimiņvalstu monētas.

Abi lielākie tirdzniecības tīkli gan Maxima, gan Rimi rīkojas šādos gadījumos vienādi – latus samaina Latvijas Bankā pret eiro, bet ārzemju valūtu konvertē.

Rimi un Maxima veikalos vidēji mēnesī ziedojumu kastītēs iedzīvotāji saziedo 32 tūkstošus eiro. Tirdzniecības tīklā Maxima veikalos pie kasēm var atbalstīt bērnus no maznodrošinātām ģimenēm. Pircēji labprāt izmanto šo iespēju un piedalās labdarības akcijās pašā veikalā.

Tikmēr kopš eiro ieviešanas atsevišķos veikalu tīklos ziedojumu kastītēs aptuveni divas reizes palielinājusies saziedotā summa. Iespējams, ka daļēji tas ir saistīts ar to, ka eiro monētas kļuvušas smagākas, un pircēji tādēļ mēģina ātrāk atbrīvoties no tām, bet, darot savus makus vieglākus, pilnākas ir kļuvušas ziedojumu kastītes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas