Līdz ar eiro ieviešanu lielāki kļūst ziedojumi lielveikalu ziedojumu kastītēs

0 komentāri

Pateicoties eiro monētu smagumam, lielāki kļūst iedzīvotāju ziedojumi lielveikalos novietotajās ziedojumu kastītēs. Lielākajos tirdzniecības tīklos Latvijā tie sasniedz vidēji 20 tūkstošus eiro mēnesī.

Iegādājoties pārtiku veikalā, Jonas bieži atlikumu, ko iedod kasieris, iemet ziedojumu kastītē. To biežāk sācis darīt pēc tam, kad Latvija pārgāja uz eiro, un sīknauda kļuvusi smagāka.

Jonas šobrīd ziedo labdarības projektam Eņģeļi pār Latviju, kur tirdzniecības tīkls Rimi kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāc līdzekļus smagi slimiem bērniem. Dažkārt ziedojumu kastītēs ir atrodami ne tikai eiro un centi, bet arī valūta no dažādiem kontinentiem, tomēr visbiežāk sastopamas mūsu kaimiņvalstu monētas.

Abi lielākie tirdzniecības tīkli gan Maxima, gan Rimi rīkojas šādos gadījumos vienādi – latus samaina Latvijas Bankā pret eiro, bet ārzemju valūtu konvertē.

Rimi un Maxima veikalos vidēji mēnesī ziedojumu kastītēs iedzīvotāji saziedo 32 tūkstošus eiro. Tirdzniecības tīklā Maxima veikalos pie kasēm var atbalstīt bērnus no maznodrošinātām ģimenēm. Pircēji labprāt izmanto šo iespēju un piedalās labdarības akcijās pašā veikalā.

Tikmēr kopš eiro ieviešanas atsevišķos veikalu tīklos ziedojumu kastītēs aptuveni divas reizes palielinājusies saziedotā summa. Iespējams, ka daļēji tas ir saistīts ar to, ka eiro monētas kļuvušas smagākas, un pircēji tādēļ mēģina ātrāk atbrīvoties no tām, bet, darot savus makus vieglākus, pilnākas ir kļuvušas ziedojumu kastītes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas