Līdz 1. martam uzdots iesniegt VID darbinieku ”melno sarakstu”

0 komentāri

Vai, mainoties Finanšu ministrijas politiskajai vadībai, ripos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) galva? Finanšu ministre uzdevusi Inārai Pētersonei līdz martam uzskaitīt negodīgos VID darbiniekus un izdomāt, kā viņus atbrīvot.

Tikmēr neliels protestētāju bariņš pie valdības ēkas šodien prasīja pašas Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas Pētersones atlaišanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VID un tā pārvaldīto Finanšu policiju skandāli vajā jau kopš janvāra. Vispirms izskanēja aizdomas par finanšu noziegumu izmeklētāju godaprātu, jo, analizējot viņu amatpersonas deklarācijas, radās aizdomas par naudas atmazgāšanu.

Foto

Pēc tam uz preses konferenci, kurā VID centās pārmetumus noliegt, kāds tā ierēdnis atnāca ar pulksteni vairāku savu mēnešalgu vērtībā.

Ar to pietika, lai iesaistītos politiķi, un šodien pie valdības ēkas protestētāji jau prasīja Valsts ieņēmumu dienesta direktores Ināras Pētersones galvu.

Pati Pētersone interviju TV3 Ziņām atteica, vien ar sabiedrisko attiecību pārstāvju starpniecību norādot, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, kur protestēt drīkst, kas vien vēlas.

Jāpiebilst, ka skandāla risināšanā jau iesaistījusies arī finanšu ministre. Viņa par Pētersones nākotni gan izsakās neviennozīmīgi, solot ierēdnei maksimālu politisko atbalstu, tomēr arī neizslēdzot iespēju viņu atbrīvot.

Pētersonei dots laiks līdz 1. martam. Tad viņai jāiesniedz saraksts ar atlaižamajiem, ”negodprātīgajiem” darbiniekiem un jāizdomā arī juridisks pamatojums viņus atbrīvošanai.

Tāpat no ierēdnes tiek gaidīts piedāvājums likuma izmaiņām, kā labāk cīnīties ar naudas atmazgāšanu.

Jāatgādina, ka pirms Reiznieces-Ozolas Finanšu ministrijā jau vairākus gadus saimniekoja Vienotības politiķi. Viņi uzskata, ka valsts galvenajai nodokļu iekasētājai pārmest nav ko.

Ināra Pētersone VID vada mazliet ilgāk nekā divus gadus. Viņu šim amatam izvirzīja toreizējais finanšu ministrs Andris Vilks.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas