Lidosta “Rīga” veiksmīgi uzņem pasaulē lielāko gaisa kuģi

0 komentāri

Rīgas lidostā šopēcpusdien nolaidusies pasaulē lielākā lidmašīna “An-225”, ar kuru uz Centrālāfrikas Republiku (CĀR) nogādās Latvijas karavīru militāro ekipējumu.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins pastāstīja, ka lidmašīnas pakalpojuma izmaksas Latvijai sedz Eiropas Savienība (ES). Kopumā šīs izmaksas ir aptuveni 1,5 miljoni eiro.

40 Latvijas karavīri uz CĀR dosies jūnija vidū.

“An-225 Mrija” ir kravas gaisa kuģis, kas izstrādāts PSRS pagājušā gadsimta 80.gados Antonova konstruktoru birojā. Tā ir garākā un smagākā lidmašīna, kas jebkad uzbūvēta un lidojusi. Gaisa kuģa maksimālā kravnesība ir 250 tonnas, maksimālais pacelšanās svars – 640 tonnas, spārna vēziens – 88 metri.

Šobrīd uzbūvēts ir tikai viens “An-225” eksemplārs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 29.aprīlī pieņēma lēmumu par 40 Latvijas karavīru dalību Eiropas Savienības militārajā operācijā CĀR uz laiku līdz sešiem mēnešiem. Latvijas karavīru uzdevumi būs apsargāt valsts galvaspilsētas lidostu, nodrošināt humānās palīdzības kravu transportēšanu uz pilsētu un veikt patrulēšanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas