Lems, vai cūku mēra apkarošanai piešķirt 64 tūkstošus eiro

0 komentāri

Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem Valsts policijai un Valsts robežsardzei nepieciešami 64 tūkstoši eiro. Par to piešķiršanu otrdien, 21. oktobrī, lems valdībā.

Nauda, par kuru šodien lems valdība, paredzēta, lai samaksātu policijai un robežsardzei par jau paveikto, kopš vasaras sākuma palīdzot PVD, kā arī par papildu patruļām cūku mēra skartajās teritorijās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunākās ziņas liecina, ka līdz šim atklātas 72 inficētas mājas cūkas. Vairāk nekā 560 cūkas jau ir likvidētas.

Labā ziņa ir tā, ka pēdējais atklātais inficēšanās gadījums mājas cūkām bija pirms mēneša. Tiesa gan, pēdējā inficētā mežacūka Latvijā atklāta vien pirms nedēļas.

Tomēr Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzskata, ka situācija stabilizējas, taču tas neļauj domāt, ka Āfrikas cūku mēris Latvijā būtu izskausts.

Āfrikas cūku mēris ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem, bet tas nav bīstams cilvēkiem.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas