Lems par iespējām palielināt atalgojumu vilcienu apkalpojošajiem darbiniekiem

0 komentāri

Trešdien, 20.augustā, satiksmes ministrs Anrijs Matīss kopā ar AS ”Pasažieru vilciens” (PV) valdi vilciena reisā Rīga – Saulkrasti klātienē iepazinās ar vilcienu reisus apkalpojošo mašīnistu, konduktoru un citu darbinieku darba apstākļiem.

A.Matīss, uzklausot situāciju un iepazīstoties ar šo darbinieku ikdienu, atzina, ka jāsakārto vilcienu apkalpojošo darbinieku atalgojuma sistēma, lai uzlabotu viņu darba apstākļus, piemēram, samazinot šo darbinieku slodzi, tajā pašā laikā nepasliktinot viņu finansiālo situāciju.

 ”Pašlaik atsevišķu kategoriju darbinieku atalgojums sasniedz vien pusi no vidējā dzelzceļa nozares atalgojuma līmeņa, kas, manuprāt, nav adekvāta samaksa par darbu, ko viņi veic. Šie darbinieki vistiešākajā mērā ir saistīti ar dzelzceļa pasažieru drošību ceļā, no viņiem tiek prasīta maksimāla uzmanība un precizitāte, un ir jāatrod risinājums, lai spētu viņu veikumu pietiekami novērtēt”, norāda ministrs.

PV valde ir iesniegusi akcionāram, Satiksmes ministrijai, aprēķinus un ierosinājumu, neskatoties uz kapitālsabiedrības smagajiem finansiālajiem apstākļiem, palielināt vilcienu mašīnistu stundas likmi par 23%, tuvinot to dzelzceļa nozares vidējam atalgojuma līmenim. Tādā veidā, pirmkārt, tiktu veicināta darba drošība, jo mašīnisti varētu samazināt darba slodzi, tātad mazāk nogurtu. Tas ir būtisks aspekts arī no pasažieru drošības viedokļa. Tāpat tādā veidā tiktu mazināta profesionālu darbinieku aizplūšana uz uzņēmumiem, kas piedāvā augstāku darba samaksu.

Satiksmes ministrija par PV valdes priekšlikumu lems akcionāra sapulcē rīt, 21.augustā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas