LDz ”šefa” aizturēšana saistīta ar konkrētu darījumu, kas tiek izmeklēts, informē Matīss

0 komentāri

Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa aizturēšana saistīta ar konkrētu darījumu, tā šovakar TV3 Ziņām atzina satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Plašākus komentārus par izmeklēšanu ministrs gan neatklāj. 

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdienas vakarā aizturējis Latvijas dzelzceļa valdes prezidentu Uģi Magoni, kurš amatā pavadījis 10 gadus. Lai gan signāli par Magoņa krēsla ļodzīšanos izskanēja jau pirms vairākām nedēļām, ne valsts amatpersonas, ne arī Magoņa draugi neko tādu, šķietami, nebija gaidījuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Notikumu attīstība ir pārsteidzoši strauja – vakar vakarā KNAB darbinieki aizturēja Magoni, un veica kratīšanu viņa darbavietā. Jau šorīt Magonis no darba tika atbrīvots, un viņa vietā iecelts līdzšinējais uzņēmuma viceprezidents Aivars Strakšas. Par to agri no rīta preses brīfingā paziņoja ministrijas pārstāve. 

Uz jautājumu, vai arī viceprezidentam Magoņa aizturēšana bija pārsteigums, sekoja ļoti strupa atbilde, ar ko arī īsais preses brīfings beidzās.

Magoņa aizturēšana kā auksta ledus duša bija arī viņa draugiem. Ietekmīgo uzņēmēju, Latvijas Hokeja federācijas vadītājs Kirovu Lipmanu izbrīnīja tempi, kādos Magonis no darba ticis atbrīvots.

Lai gan Magoņa mobilais telefons ir ieslēgts, atbildes nav.

Neoficiāli zināms, ka Magoņa darbības izmeklētas jau sen. Žurnālā Klubs pirms pusmēneša jau pieļauta versija, ka ”milzīga valsts uzņēmuma šefa brāļošanās ar austrumu kaimiņu tā nokaitinājusi NATO partnervalstis, ka mūsu specdienestiem pateikts “fas!”. Glābiņš nebūšot arī politiskā aizmugure un politiķu piebarošana ar dažādiem ziedojumiem – viņa liktenis esot izšķirts aiz valsts robežām, kur mūsējiem rokas par īsām, tā lēsa Klubs.

Satiksmes ministrs, kurš šodien atrodas Sabilē, un piekrita komentāru sniegt telefoniski, gan noliedz šo scenāriju. Viņš neesot zinājis par Magoņa aizturēšanu, un NATO valstu nepatika pret Magoni arī esot ne visai ticama versija.

Matīss pauž pārliecību, ka pārējo Latvijas dzelzceļa valdes locekļu reputācija ir tīra, un viņi var turpināt darbību vienā no Latvijas valsts lielākajiem un stratēģiski svarīgākajiem uzņēmumiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas