Lauksaimnieku pārstāvji: ES sankciju ”putru”’ savārīja – tagad tā ir jāizstrebj

0 komentāri

Krievijas embargo rietumu pārtikas preču improtam radījis pamatgus zaudējumus daudziem ražotājiem, tai skatā vairākām saimniecībām Latvijā. Vai tas nozīmē, ka ir sācies ekonomiskais karš un kāda cena par sankcijām būs jāmaksā Latvijai- to skaidro Dombura Studijā.

Analizējot pašreizējošo situāciju, Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības “Māršava” valdes piekšsēdētāja Dace Pastare norāda, ka šobrīd: ”Zemniekiem ir trīs varianti, turpināt barot lopus, nobadināt vai pamazām tos  izkaut.” Viņa norāda, ka kamēr valdība lemj cilvēkiem ir jādzīvo un jāstrādā. Valdības darbs ir pārāk lēns.”

Lauksaimniecības pārstāvji norāda, ka Eiropas Savienībai, kas šo ”putru” ar sankcijām ievārīja – tagad tā arī jāizstrēbj. Dace Pastare atzīst: ” sankcijas ir labas tik tālu, kamēr tās neskar mūs pašus”. Šādām viedoklim piekrīt arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības priekšsēdētājs Jānis Šolks. Viņš norāda, ka Eiropas Savienībai, lai risinātu samilzušo krīzi ”maks” ir jāver vaļā ievērojami ātri. Eiropa ir atbildīga par sankciju radītajām sekām.

Valdība jau pagājušajā nedēļā centās vienoties par iespējamiem risinājumiem problēmas risināšanai, tomēr, konkrēti priekšlikumi vēl nav atklāti. Zemkopības ministrs, Jānis Dūklāvs norāda, ka: Zemkopības ministrija plāno daudz pasākumus situācijas stabilizēšanai. Pats svarīgākais, kas tiks apspriests nākošajā ministru kabineta sēdē ir atbalsts par cilts darbu.

Kamēr valdība lemj par iespējamiem krīzes risinājumiem jau šobrīd izteikti Latvijas tirgū iespiežas Polijas podukcija. Tikmēr dārzeņu vagas pašu mājās atstātas pūstam.

Dārzeņu audzētāji Pūres, Jelgavas un Dobeles novados jau divas nedēļas savu produkciju izgāž komposta kaudzēs, un tās ir neskaitāmas tonnas. Viņi nespēj konkurēt ar cenā zemāko produkciju no Polijas. Salīdzinot ar citiem gadiem, tādus finansiālos zaudējumus Latvijas zemnieki neatceras.
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas