Latviju šogad nav sasnieguši bēgļiem paredzētie Briseles miljoni

1 komentārs

Lai Eiropas Savienības (ES) valstīm palīdzētu labāk tikt galā ar bēgļu masveidīgo pieplūdumu, Brisele šogad kopumā atvēlējusi jau 4,2 miljardus eiro, taču Latvija ir viena no retajām valstīm, kuru šī nauda šogad vēl nav sasniegusi. Par to otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Brisele nupat atvēlējusi naudu dalībvalstīm, lai tām nākamajos gados palīdzētu risināt krīzi, ko radījis imigrantu skaita straujais pieaugums. Eiropas Komisija vakar apstiprinājusi finansējumu 2,4 miljardu eiro apmērā 23 valsts programmām. Pie Briseles finansējuma spējušas tikt arī Latvijas kaimiņvalstis – Igaunijai atvēlēti 35,2 miljoni eiro, Lietuvai – 17,2 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Abas valstis no ES fondiem naudu saņēma arī martā, kad kopumā 22 programmām tika sadalīti 1,8 miljardi. Igaunija toreiz tika pie desmit miljoniem eiro, Lietuva saņēma nepilnus desmit miljonus.

Taču Latvijas vārds šajos sarakstos nav atrodams, un Latvija ir viena no retajām dalībvalstīm, kas šogad vēl nav saņēmusi ne centa.

Par šo fondu apgūšanu ir atbildīga Iekšlietu ministrija. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis skaidro, – kavēšanās saistīta ar to, ka Latvija vēlas panākt pēc iespējas labvēlīgākus nosacījumus, nevis ar valsts neizdarību. Bet vienlaikus viņš norāda, ka būtu gandarīts, ja Latvijas rīcībā jau būtu bēgļu problēmu risināšanai paredzētā Briseles fondu nauda.

”Jo ātrāk, jo labāk, protams, tas ir. Bet tajā pašā laikā tomēr, kā es minēju, ir šie nosacījumi, tas ir viens no būtiskiem faktoriem. Līdz ar to mēs šo fondu saņemsim un izmantosim atbilstoši mērķim,” norādīja Kozlovskis.

Tikmēr jūnijā Latvijā ir beidzies līdzšinējais finansējums no Eiropas bēgļu fonda. Līdz ar to naudas trūkuma dēļ, piemēram, nevalstiskās organizācijas ir apturējušas juridiskās palīdzības sniegšanu patvēruma meklētājiem un to varēs atsākt darīt vien tad, kad atkal būs pieejams Briseles finansējums.

EK apstiprina, ka Latvija pie fondu naudas tiks rudenī. Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju Latvijas projektiem, kas saistīti ar migrāciju, plānotais Eiropas Savienības finansējums ir 56 miljoni eiro, un tas paredzēts laika posmam no 2015. līdz 2020. gadam.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Gunis
    +1

    Gunis

    Mēs esam vareni,mēs esam diženi,vēl jāsacer pāris veiksmes stāsti,varēsim visu Āfriku uzturēt,galvenais ka ezītim Briselē vaigi apaļāki paliek.D.D.D.

    12.08.2015 07:52

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas