Latviju skāris pārdeklarēšanas bums! Tūkstošiem cilvēku mainījuši deklarēto dzīvesvietu

0 komentāri

Latviju skāris dzīvesvietas pārdeklarēšanas bums – pēdējo mēnešu laikā tūkstošiem cilvēku mainījuši savu deklarēto dzīvesvietu. Viens no iemesliem tam ir arī pašvaldību piedāvātās atlaides nekustamā īpašuma nodoklim, tāpēc cilvēki par deklarēto dzīvesvietu mēdz uzdot gan šķūnīšus, gan pļavas.

Tikmēr izskan bažas, ka pretēji deklarēšanās pamatidejai, cilvēki bieži vien norādītajās dzīvesvietās nemaz nav sasniedzami.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotie dati liecina, ka cilvēki arvien biežāk maina deklarēto adresi.

Santa Jonāte, PMLP pārstāve

Sākot no pagājušā gada jūnija, deklarēšanās iesniegumu skaits ir pieaudzis, un decembrī ir ievērojams lēciens pat par 5000 vairāk.

Decembrī dzīvesvietu bija deklarējis vairāk nekā 21 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, taču, piemēram, maijā skaitļi bija par 9 000 mazāki.

Latvijas Pašvaldību savienībā deklarēšanās bumu skaidro gan ar nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām, gan arī dažādiem bonusiem, ko, piedeklarējoties konkrētā pašvaldībā, cilvēks var saņemt.

Turklāt fakts, ka deklarēšanās process šobrīd ir vienkāršots un to var viegli izdarīt arī elektroniski, vēl vairāk sekmē aktīvu pārdeklarēšanos no vienas vietas uz citu, norāda Pašvaldību savienībā.

Šobrīd pašvaldībām ir tiesības pārbaudīt, vai cilvēks ir atrodams deklarētajā dzīvesvietā. Un par apzināti nepatiesas adreses deklarēšanu paredzēts arī naudas sods no 70–500 eiro.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas