Latviju pārņēmusi kūlas dedzināšanas sērga! Glābēji un Valsts kontrole ceļ trauksmi

0 komentāri

Līdz ar siltāka laika iestāšanos Latviju atkal pārņēmusi kūlas dedzināšanas sērga. Trauksmi par situāciju ugunsdrošības jomā ceļ ne tikai ugunsdzēsēji, bet arī Valsts kontrole. Ar tās secinājumiem šodien iepazīsies Saeimas deputāti.

Pēc veiktās revīzijas Valsts kontrole nākusi klajā ar satraucošiem paziņojumiem. Tā secina, ka daudzās būtiskās jomās ugunsdrošības normas valstī tiek ignorētas, bet administratīvie sodi par pārkāpumiem tiek piemēroti šokējoši reti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, situācijās, kad degusi kūla, tikai vienā procentā gadījumu īpašniekam par teritorijas nesakopšanu atbilstoši ugunsdrošības prasībām ir uzlikts sods.

To, ka cilvēki neņem vērā aizliegumus, apliecina arī glābēju apkopotā statistika par Lieldienu brīvdienām.

VUGD priekšnieka vietnieks, Kristaps Eklons

Jābūt laikam gana skarbam un jāsaka, ka nemākam atpūsties un svinēt svētkus saulainā, sausā laikā. Ugunsgrēku skaits bija vienkārši nenormāli liels. Kopumā pa četrām svētku dienām bija teju vai 500 ugunsgrēki. Tas ir milzīgs skaitlis.

Ugunsdzēsēji arī skaidro, ka kūlas dedzinātāji tiek sodīti reti, jo viņu vainu ir grūti pierādīt.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas