Latviju no sirds mīl 26% iedzīvotāju, bet ienīst – 2%. Jaunākās aptaujas dati

4 komentāri

Interneta lietotāju aptaujā tika skaidrotas atbildes uz jautājumu: vai un kā Jūs izjūtat lepnumu par Latviju? Lūk, kādas bija atbildes!

Lepnumu par mūsu zemi bez jebkādiem papildu pierādījumiem un paskaidrojumiem izjūt nedaudz vairāk kā ¼ daļa aptaujāto jeb 26%.

Savukārt absolūtais vairākums – nedaudz vairāk kā puse aptaujas dalībnieku – 51% savu lepnumu par Latviju apraksta kā daļēju, jo ar to vairāk saistītas tās izjūtas, kuras rada panākumi zinātnē, sportā vai kultūrā.

Savukārt negatīvi noskaņoti pret Latviju ir nedaudz vairāk kā piektā daļa respondentu – 21% atzīst, ka par Latviju neizjūt ne mazāko lepnumu, drīzāk par to kaunas.

Bet galēji negatīvu noskaņojumu, ko apraksta ar vārdiem “ienīstu Latviju”, “šeit cilvēki netiek cienīti un tāpēc gatavojos to pamest”, pauž 2% aptaujāto.

Lai kādas būtu subjektīvās izjūtas par patriotisma pieaugumu sabiedrībā, lepnuma sajūtas mērījumi šogad uzrāda, ka sabiedrības viedokļu sadalījums ir identisks tiem, kurus fiksējām 2015. gadā.

4 komentāri

TOP komentāri

 • SO.
  +1

  SO.

  L.cien.Ligita Liepiņa precizi pateica manas domas.

  28.11.2016 08:43

 • Nu re
  +1

  Nu re

  Izjust lepnumu par korumpētajiem varas murmuļiem? Tur nav nekā svēta.

  21.11.2016 02:54

 • ligita liepiņa
  +1

  ligita liepiņa

  Nepareizi uzdots jautājums. Vajadzēja : 1. Vai jūs mīlat Latviju ?
  2. Vai jūs cienat Latvijas valdību un deputātus ? Mīlestība pret savu zemi nav tas pats, kas mīlestība pret tiem, kuri mūsu Latviju un tās iedzīvotājus iedzinuši bailēs par rītdienu, postā un izmisumā....

  21.11.2016 00:56

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas