Latviju aizstāvēt dotos arī 10 gadus veci puikas

0 komentāri

Janvārī, kad nav ne tūristu čalu, ne Ziemassvētku tirdziņā, Doma laukums ierasti ir kluss. Savukārt katra gada 20. janvārī, kad tiek pieminēti tā laika upuri, kā arī iedzīvotāji, kas atsaucās aicinājumam apsargāt stratēģiski svarīgos objektus, cilvēku plūsma neapsīkst ne minūti.

Rīta agrumā, gaidot piemiņas ugunskura iedegšanu, ap to jau sastājusies Jaunsardze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laiks nav īpaši auksts, bet mitrs. Sajūtot degošas malkas dūmus, un sildoties vien no liesmām jauniešiem ir iespēja sajust tā laika atmosfēru.

Šie jaunieši par barikāžu laiku galvenokārt uzzina no interneta, grāmatām vai vēstures stundām. Savukārt, valsts augstākās amatpersonas var padalīties personīgajām atmiņām.

”Es vakar ejot pa ielu tā paraudzījos, katrs otrais runā pa telefonu. Tajā laikā taču tā nebija, bet tā pašorganizācija bija liela. Es uzzināju no Latvijas Radio,” stāsta Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pirms 24 gadiem šajā janvāra dienā OMON kaujinieki mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku, nogalinot piecus cilvēkus. Skolnieku Ediju Riekstiņu, divus iekšlietu darbiniekus – Vladimiru Gomonoviču, Sergeju Konoņenko – un operatorus Andris Slapiņu un Gvido Zvaigzni.

Fotogrāfs Uldis Briedis atceras, ka barikādes, par spīti, reāli pastāvošajam apdraudējumam, tomēr ir milzīga pacilājuma laiks. Ja pie apģērba bijusi, kāda patriotiska nozīmīte, ļaudis labprāt piekrita, lai tos iemūžinātu.

Tiek uzskatīts, ka toreiz barikāžu notikumus, kopumā atspoguļoja ap 170 žurnālistu. Daudzi no viņiem arī piedalījās neformālā tikšanās reizē ar Saeimas priekšsēdētāju kas pirms kļūšanas par politiķi arī strādāja laikrakstā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas