Latviju aizstāvēt dotos arī 10 gadus veci puikas

0 komentāri

Janvārī, kad nav ne tūristu čalu, ne Ziemassvētku tirdziņā, Doma laukums ierasti ir kluss. Savukārt katra gada 20. janvārī, kad tiek pieminēti tā laika upuri, kā arī iedzīvotāji, kas atsaucās aicinājumam apsargāt stratēģiski svarīgos objektus, cilvēku plūsma neapsīkst ne minūti.

Rīta agrumā, gaidot piemiņas ugunskura iedegšanu, ap to jau sastājusies Jaunsardze.

Laiks nav īpaši auksts, bet mitrs. Sajūtot degošas malkas dūmus, un sildoties vien no liesmām jauniešiem ir iespēja sajust tā laika atmosfēru.

Šie jaunieši par barikāžu laiku galvenokārt uzzina no interneta, grāmatām vai vēstures stundām. Savukārt, valsts augstākās amatpersonas var padalīties personīgajām atmiņām.

”Es vakar ejot pa ielu tā paraudzījos, katrs otrais runā pa telefonu. Tajā laikā taču tā nebija, bet tā pašorganizācija bija liela. Es uzzināju no Latvijas Radio,” stāsta Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pirms 24 gadiem šajā janvāra dienā OMON kaujinieki mēģināja ieņemt Iekšlietu ministrijas ēku, nogalinot piecus cilvēkus. Skolnieku Ediju Riekstiņu, divus iekšlietu darbiniekus – Vladimiru Gomonoviču, Sergeju Konoņenko – un operatorus Andris Slapiņu un Gvido Zvaigzni.

Fotogrāfs Uldis Briedis atceras, ka barikādes, par spīti, reāli pastāvošajam apdraudējumam, tomēr ir milzīga pacilājuma laiks. Ja pie apģērba bijusi, kāda patriotiska nozīmīte, ļaudis labprāt piekrita, lai tos iemūžinātu.

Tiek uzskatīts, ka toreiz barikāžu notikumus, kopumā atspoguļoja ap 170 žurnālistu. Daudzi no viņiem arī piedalījās neformālā tikšanās reizē ar Saeimas priekšsēdētāju kas pirms kļūšanas par politiķi arī strādāja laikrakstā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas