Latvijas vēstniecībai Lielbritānijā nav oficiālu sūdzību par tautiešu diskrimināciju

0 komentāri

Visskaļāk savas balsis pret diskrimināciju Lielbritānijā šobrīd pacēluši poļi, kuru kopiena tur ir skaitliski vislielākā – gandrīz miljons cilvēku.

Polijas valstspiederīgie sūdzējušies par bukletiem, kuros aicināts viņus patriekt no Lielbritānijas. Tāpat Londonas pievārtē ar grafiti ticis apķēpāts Polijas kultūras centrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savas bažas un nosodījumu jau paudušas augstākās šīs valsts amatpersonas. Latvija tikmēr sola rūpīgi sekot līdzi notiekošajam un aizstāvēt tautiešu intereses, ja tas būs nepieciešams, taču galvenokārt paļaujas uz britu pašu varasiestādēm.

Ārlietu ministrs, Edgars Rinkēvičs

Mums šobrīd nav konkrētu ziņojumu par konkrētām lietām. Zinām par vispārēju spriedzi. Bet, kā parādās konkrēti ziņojumi, vēstniecība reaģēs un balstīs valstspiederīgos institūcijās. Pagaidām tādu ziņu nav. Ir tikai vispārējais noskaņojums.

Rinkēvičs atgādina, ka liela daļa pašu britu arī dzīvo un strādā citās Eiropas valstīs, tāpēc atsaucas uz britu premjeru Deividu Kameronu, kurš asi nosodījis rasisma iezīmes. Kamēr nav panākta cita vienošanās, Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem Lielbritānijā ir tādas pašas tiesības kā pašiem britiem.

Pēkšņās ksenofobijas uzliesmojumā vaino pret imigrantiem klaji vērsto Brexit kampaņu.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas