Latvijas veikalos pārtikas cenas nepaaugstinās, taču piena produkti joprojām ir dārgi

1 komentārs

Pasaules pārtikas resursu biržās cenas sasniegušas zemāko punktu. Šī tendence skārusi gandrīz visas produktu grupas. Arī Latvijas veikalu plauktos pārtikas cenas neaug, taču piena produkti joprojām ir dārgāki, nekā tam vajadzētu būt.

Visiem pārtikas produktiem cenas ir atkarīgas no tā, kādas ir tendences pasaules tirgos. Un tajos visiem pamatproduktiem, sākot ar graudiem un beidzot ar pienu, cenas pašlaik nepaaugstinās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēdējā laikā novērota arī Latvijas iedzīvotāju pirktspējas palielināšanās. Algas aug aptuveni par 10% gadā, kamēr pārtikas cenas stāv uz vietas. Taču pircēji neuzskata, ka visas pārtikas cenas ir adekvātas.

Piena iepirkuma cena joprojām ir zema un gribētos, lai piena produkti ir lētāki, nekā tie veikalu plauktos šobrīd ir, savu viedokli pauž Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja.

Ingūna Gulbe, Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja

Ja vairāk nekā par trešdaļu piena iepirkuma cena ir samazinājusies, tad par trešdaļu piens veikalā nav kļuvis lētāks. Varbūt, ka ražotāji, tie ir, piena pārstrādātāji, ir zaudējuši tirgus, viņiem jāatrod jauni, kas prasa laiku un naudu. Varbūt viņi šo starpību izlieto jaunu tirgu meklēšanai.

Tāpēc cenu pazemināšanas vietā veikalos biežāk piemēro akcijas atsevišķiem produktiem.

Vērojot situāciju pasaules pārtikas resursu tirgos, ekonomikas eksperti secina, ka pārskatāmā nākotnē pārtikas produktu cenu kāpums nav gaidāms. Arī inflācija turēsies tuvu nullei.

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • Santa
    0

    Santa

    Piena produkti vispār nav veselīgi. Pat diezgan neveselīgi. Zinātnieki to jau ir pierādījuši. Piena produkti ir "liela nauda" nekas vairāk.

    23.11.2015 11:17

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas