Latvijas un Norvēģijas arheologi mūsu valstī meklēs dzelzsrūdu un centīsies iegūt metālu

0 komentāri

Latvijas un Norvēģijas arheologi mūsu valstī meklēs dzelzsrūdu un, izmantojot sentēvu metodes, centīsies iegūt metālu. Šodien Latvijas vēsturnieki un arheologi paziņoja par unikāla projekta sākšanu.

Īpaša uzmanību pētnieki pievērsīs dzelzs ieguvei dažādos laikmetos, sākot ar dzelzs laikmetu un viduslaikiem līdz jaunākajiem laikiem Kurzemē un Zemgalē. Arheologi dosies meklēt vietas, kur ieguva dzelzsrūdu un arī to apstrādāja.

Vēl papildus arheologi meklēs krama ieguvi akmens laikmetā Latvijā. Ņemot vērā, ka ne Norvēģijas, ne Latvijas teritorijā nav iegūstams augstas kvalitātes, viegli izmantojams krama izejmateriāls, īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, kā krama apstrādes tehnikas senatnē tika pielāgotas vietējam, zemākas kvalitātes izejmateriālam.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas