Latvijas skolēnus atkal vedīs uz Krievijas atbalstītu militārās mācības nometni

1 komentārs

Skolu jaunieši atkal tiks vesti uz Krievijas atbalstīto militāro nometni Sojuz. Uzvaras mantinieki, kas šogad notiks Armēnijā. Kaut arī Drošības policija šādu nometņu rīkošanu nodēvējusi par risku valsts drošībai, Latvijas jauniešu dalība tajās nav pārtraukta. Organizētāji gan pārliecināti, ka šis pasākums tikai veicinot tautu draudzību un nekādā veidā Latviju nepadraudot.

Vairāki jaunieši no Latvijas vecumā no 14 līdz 17 gadiem šo augustu pavadīs Armēnijā. Tur notiks Krievijas militārās izlūkošanas veterānu rīkotā nometne. Tajā skolēniem no visas bijušās Padomju Savienības mācīs, cik laba bija padomju cilvēku internacionālā draudzība, un cik laba ir nesen izveidotā Krievijas Eirāzijas Savienība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā tas jau iepriekšējos gados izpelnījies pamatīgu nosodījumu, tomēr vietējie aktīvisti no jauniešu vervēšanas nav atteikušies.

Ārpolitikas pētnieks Māris Cepurītis gan netic, ka viss ir tik nevainīgi, kā apgalvo rīkotāji. Viņaprāt, jebkāda militārā mācība, kuru pavada Latvijas vērtībām pretēja ideoloģija, nav vēlama.

Drošības policija jau iepriekš paudusi, ka jauniešu došanās uz šādām nometnēm rada riskus, jo viņi vēlāk var tikt izmantoti kā kaimiņvalsts interešu īstenošanas instrumenti. Tomēr Latvijas likumi šādu nometņu apmeklēšanu neaizliedz.

Tikmēr Lietuvā situācija ir citādāka – nometnes atbalstītāji tur novērtēti kā apdraudējums valsts suverenitātei un pret viņiem pērn sākta krimināllieta.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Lācis
    +2

    Lācis

    Un kārtējo reizi Latvijā ir pie kājas viss...lai jau skalo jauniešiem smadzenes....šeit arī rodas nākamie troļļi...

    07.05.2015 20:08

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas