Latvijas skolēni atgriezušies no pasaules līmeņa olimpiādēm, kur izcīnījuši godalgotas vietas

0 komentāri

Vairāki Latvijas skolēni nupat atgriezušies mājās no dažādām pasaules līmeņa olimpiādēm, kur izcīnījuši godalgotas vietas. Mūsējiem vislabāk veicies tieši eksaktajos priekšmetos – informātikā un ķīmijā, tur iegūta gan zelta, gan sudraba medaļa. Sarunā ar TV3 Ziņām olimpiāžu laureāti atklāj, – nepietiek ar to vien, ka priekšmets padodas, vajadzīgs, lai tas arī ļoti patīk.

Aleksejs Zajakins beidzot var sākt baudīt vasaras brīvlaiku. Nupat atgriezies no Kazahstānā notikušās pasaules informātikas olimpiādes, mājās pārvedot zelta medaļu. Prāta spējās sacenties rekordliels dalībnieku skaits – 327 jaunieši, un, kā teic Aleksejs, šogad arī uzdevumi bijuši grūtāki. Viņš to var salīdzināt, jo iepriekšējos divus gadus mājās jau pārvedis sudrabu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Interesi par informātiku Aleksejs aizguvis no tēva, kurš ir programmētājs. Pirms dažiem gadiem puisi uzaicināja pievienoties Latvijas informātikas izlasei, un kopš tā laika paralēli skolai Aleksejs padziļināti apguvis programmēšanu. Taču puisim padodas arī citi eksaktie priekšmeti.

Aleksejs šovasar absolvējis Rīgas 89. vidusskolu un studijas turpinās Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē. Lai arī plāni pēc augstskolas vēl nav skaidri, puisis pieļauj, ka varētu pievienoties universitātes akadēmiskajiem spēkiem.

Pasaules informātikas olimpiādē bronzas medaļas ieguva vēl divi Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni. Tāpat komandai no Latvijas lieliski veicies  starptautiskajā ķīmijas olimpiādē, kas risinājās Azerbaidžānā. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 11. klases skolēns Ritums Cepītis tajā izcīnīja sudraba medaļu.

Lai arī labi veicies matemātikā un fizikā, ķīmija puisi aizrāvusi jau kopš pirmās dienas, kad to sāka mācīt skolā.

Ritums teic, – nāk no eksaktas ģimenes, tēta darbs saistīts ar matemātiku, māsas – ar fiziku. Lai arī priekšā vēl gads vidusskolā, puisis jau kaļ nākotnes plānus, tie gan nav saistīti ar Latviju.

Ritums jau sācis gatavoties intervijām prestižajā universitātē un pieļauj – pēc vairākiem gadiem varētu pievērsties pētniecībai.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas