Latvijas reģionu pašvaldības satraucas par banku filiāļu slēgšanu

0 komentāri

Latvijas reģionu pašvaldības satraucas par banku filiāļu slēgšanu. Piemēram, SEB banka pirms mēneša slēdza savas filiāles desmit Latvijas pilsētās –  bijušo rajonu centros, līdzīgs process notiek arī Swedbank.

Latvijas stratēģiskajos dokumentos šīs pilsētas sauc par attīstības centriem, kuriem vajadzētu nodrošināt reģionu uzplaukumu. Pašvaldības saka – faktiski banku aiziešana laukus padarīs vēl nepievilcīgākus ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem un biznesam. Bankas gan uzskata, ka klienti necietīs, jo viņi kļūst arvien modernāki un izmanto interneta bankas pakalpojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vislielākais sašutums ir pašvaldībā. Filiāles pakalpojumi iedzīvotājiem esot nepieciešami regulāri, taču tagad finanšu kārtošana kļuvusi krietni sarežģītāka.

Gulbenes ielās sastaptie iedzīvotāji bankas filiāles slēgšanu vērtē dažādi. Gados jaunākie apguvuši interneta bankas piedāvājumu, un viņus filiāles slēgšana nesatrauc, tikmēr citiem tas šķiet, lai gan simbolisks, bet nelaipns žests.

Gulbenē turpina darboties Swedbank un Citadeles filiāles, tāpēc iedzīvotājiem vismaz ir izvēles iespējas, pāriet uz citu banku. Tiesa, turpat kaimiņos – Alūksnē – kopš marta arī Swedbank piedāvā klientiem tikai pašapkalpošanās pakalpojumus. Banku kopējā nostāja ir skaidra – daudzas nerentablās filiāles reģionos agri vai vēlu slēgs, un iedzīvotāju iebildumi nav pietiekoši spēcīgs arguments.

Vienlaikus ar Gulbeni SEB banka slēdza savas filiāles desmit bijušajos Latvijas rajonu centros. Pērn Latvijā kopumā banku filiāļu skaits sarucis no 342 līdz 313, un šogad klientu apkalpošanas centru slēgšana turpināsies.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas