Latvijas reģionu pašvaldības satraucas par banku filiāļu slēgšanu

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Latvijas reģionu pašvaldības satraucas par banku filiāļu slēgšanu. Piemēram, SEB banka pirms mēneša slēdza savas filiāles desmit Latvijas pilsētās –  bijušo rajonu centros, līdzīgs process notiek arī Swedbank.

Latvijas stratēģiskajos dokumentos šīs pilsētas sauc par attīstības centriem, kuriem vajadzētu nodrošināt reģionu uzplaukumu. Pašvaldības saka – faktiski banku aiziešana laukus padarīs vēl nepievilcīgākus ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem un biznesam. Bankas gan uzskata, ka klienti necietīs, jo viņi kļūst arvien modernāki un izmanto interneta bankas pakalpojumus.

Vislielākais sašutums ir pašvaldībā. Filiāles pakalpojumi iedzīvotājiem esot nepieciešami regulāri, taču tagad finanšu kārtošana kļuvusi krietni sarežģītāka.

Gulbenes ielās sastaptie iedzīvotāji bankas filiāles slēgšanu vērtē dažādi. Gados jaunākie apguvuši interneta bankas piedāvājumu, un viņus filiāles slēgšana nesatrauc, tikmēr citiem tas šķiet, lai gan simbolisks, bet nelaipns žests.

Gulbenē turpina darboties Swedbank un Citadeles filiāles, tāpēc iedzīvotājiem vismaz ir izvēles iespējas, pāriet uz citu banku. Tiesa, turpat kaimiņos – Alūksnē – kopš marta arī Swedbank piedāvā klientiem tikai pašapkalpošanās pakalpojumus. Banku kopējā nostāja ir skaidra – daudzas nerentablās filiāles reģionos agri vai vēlu slēgs, un iedzīvotāju iebildumi nav pietiekoši spēcīgs arguments.

Vienlaikus ar Gulbeni SEB banka slēdza savas filiāles desmit bijušajos Latvijas rajonu centros. Pērn Latvijā kopumā banku filiāļu skaits sarucis no 342 līdz 313, un šogad klientu apkalpošanas centru slēgšana turpināsies.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas