Latvijas policija neplāno izmantot automātiskos ieročus ikdienas dežūrās, informē Ķuzis

0 komentāri

Līdzīgi kā Lietuvā, arī Latvijas policijas rīcībā ir automātiskie ieroči, taču ikdienas dežūrās tos nav plānots izmantot, tā piektdien vakarā telefonintervijā raidījumam LNT Ziņas atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Viņš teica, ka patlaban policija automātiskos ieročus izmanto tikai speciālās operācijās, nevis ikdienas dežūrās. Tiek veiktas dažādas mācības, un policija ir gatava šos ieročus pielietot, piebilda Ķuzis. Tomēr ikdienas patruļās tos nav plānots izmantot.

Viņš arī piebilda, ka nakamā gada budžetā ir ieplānoti līdzekļi policijas bruņojuma papildināšanai.

Lietuvas policistiem automātiskie ieroči tika izdalīti pēc traģiskajiem teroraktiem Parīzē. Taču nepilnas nedēļas laikā tie iesaistīti jau divos incidentos. Pēdējais gadījums bija, kad kāds rokudzelžos saslēgts jaunietis bija izbēdzis no policijas iecirkņa ar likumsargiem atņemtu Kalašņikova automātu. Īstenojot plašu operāciju, jaunieti izdevās notvert.

Lietuvas iekšlietu ministrs Sauļus Skvernalis to atzinis par apkaunojumu un piektdien vakar’ atkāpies no amata.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas