Latvijas pārtikas produkti atraduši vietu Baltkrievijas, Kazahstānas un Izraēlas veikalu plauktos

0 komentāri

Pārciest Krievijas noteikto embargo daudziem Latvijas ražotājiem izrādījies vieglāk nekā bija prognozēts. Intensīvie jaunu tirgu meklējumi vainagojušies panākumiem – Latvijas pārtikas produkti savu vietu atraduši Baltkrievijas, Kazahstānas, Izraēlas un citu valstu veikalu plauktos. Tomēr uzņēmēji cer, ka Krievijas tirgū kādreiz varēs atgriezties.

Kopš Krievija noteica importa aizliegumu lielākajai daļai Eiropas savienības pārtikas produkcijas pagājuši trīs mēneši. Šajā laikā daudziem uzņēmumiem nācās būtiski pārkārtot savu darbību, jo Austrumu kaimiņam paredzēto produkciju pēkšņi vairs nebija kur likt.

Tika meklētas iespējas gan noieta palielināšanai tepat Latvijā, gan meklēti jauni tirgi. Informāciju par eksporta iespējām apkopojusi arī Latvijas investīciju un attīstības aģentūra, kas šodien rīkoja tikšanos ar uzņēmējiem.

Uz semināru bija ieradušies dažādu nozaru uzņēmēji – sākot ar zemnieku saimniecībām un beidzot ar lielajiem ražotājiem. Uzņēmēji atzīst, ka atrast jaunus tirgus nav viegli, bet ne neiespējami.

Vienlaikus viņi cer, ka pienāks laiks, kad Krievijas tirgū varēs atgriezties.

Kā viens no tuvākajiem tirgiem, kas tiek minēts kā Krievijas eksporta aizstājējs, ir Baltkrievija. Tomēr līdz šim tajā iespiesties izrādījies visai sarežģīts uzdevums, jo Baltkrievijā ir daudz ierobežojumu. Arī Eiropas veikalu plauktos Latvijas precēm iekļūt nav viegli.

Vienlaikus uzņēmēji atzīst, ka Krievijas embargo radītie zaudējumi izrādījušies mazāki nekā sākotnēji šķita, jo Ukrainas notikumu kontekstā bijušas sliktas priekšnojautas un jaunu tirgu meklējumi sākti krietni agrāk.

Šobrīd uzņēmēji, kas meklē eksporta iespējas var rēķināties ar valsts palīdzību – bezmaksas preču sertifikāciju, kā arī finansējumu dalībai izstādēs. Šim mērķim atvēlēti 4 miljoni eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas