Latvijas neatkarības simboli – bez saimnieka!

0 komentāri

Brīvības piemineklis kā bumbiņa tiek mētāts starp ministrijām, jo neviena nevēlas kļūt par tā juridisko īpašnieku. Brīvības piemineklis ir visas tautas īpašums, jo celts par tautas saziedotiem līdzekļiem, taču konkrēta īpašnieka, kas aizsargātu un atbildētu par to, nav.

Brīvības piemineklis, tāpat kā Brāļu kapi, atrodas uz Rīgas pilsētas zemes, tomēr šo valstiski nozīmīgo kultūrvēsturisko pieminekļu piederība nav noformēta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gan Brāļu kapiem, gan Brīvības piemineklim nav juridiska īpašnieka, kaut tie pieder visai tautai. Šie valstiski svarīgie pieminekļi – brīvības un neatkarības simboli – tiek izmantoti visos valstiski nozīmīgos pasākumos, tomēr to uzturēšanu nodrošina Rīgas pašvaldības pieminekļu aģentūra. Tās vadītājs atzīst, ka īpašnieka statuss šiem pieminekļiem tiešām nav skaidrs.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija uzskata, ka šādi valstiski nozīmīgi pieminekļi būtu jāaprūpē valstij, pretējā gadījumā par to likteni lemj pašvaldība.

Pirms gada Nacionālā apvienība iesniedza Saeimā Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likumprojektu, kas paredz nodrošināt šo pieminekļu aizsardzību, uzturēšanu un pieminekļu piederības jautājumu sakārtošanu. Diemžēl likumprojekts Saeimā iesprūda, jo neviena institūcija nevēloties uzņemties atbildību par šiem pieminekļiem.

Šo pieminekļu pašreizējais apsaimniekotājs Rīgas pieminekļu aģentūra uzskata, ka likumā jānosaka, kam pieder šie pieminekļi, kas ir īpašnieks un kam tie ir jāuztur.

Neraugoties uz to, ka juridiski Brīvības piemineklim īpašnieka statuss nav skaidrs, tas šonedēļ no jauna tika pārapdrošināts. Apdrošināšanas kompānija BTA, viena miljona līgumu parakstīja ar Rīgas pieminekļu aģentūru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas