Latvijas Nacionālā opera soli tuvāk nosaukuma maiņai

0 komentāri

Saeima konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstījusi izmaiņas likumā, lai jaunais nosaukums būtu – Latvijas Nacionālā opera un balets. Tomēr lēmums nebija vienbalsīgs, jo ne visi deputāti atbalsta operas nosaukuma maiņu.

Nacionālā opera ir jāsauc par Nacionālo operu un baletu. Tā uzskata operas vadītājs Zigmars Liepiņš. Viņaprāt, tas novērsīs diskrimināciju pret baleta māksliniekiem, kuru ieguldījums mākslinieciskajā darbībā ir līdzvērtīgs operas trupas veikumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai opera tiktu pie jaunā nosaukuma, ir jāmaina likums. Aicinot atbalstīt operas nosaukuma papildināšanu ar vārdu “balets”, deputāti norādīja, ka tas vairs neradīs pārpratumus skatītāju vidū.

Tomēr ne visi deputāti atbalsta operas nosaukuma maiņu. Debatēs izskanēja aicinājums nepārcensties iestādes nosaukumā ielikt visas tās darbības, kas vien tur notiek. Tāpat tika norādīts uz latviešu valodas gramatikas pareizu lietošanu.

Vairākiem deputātiem balsojot “pret”, virknei atturoties vai nepiedaloties balsojumā, Saeimas vairākums tomēr atbalstīja operas nosaukuma maiņu. Tiek lēsts, ka tas izmaksās ap 13 tūkstošiem eiro, jo operai būs jauns logotips un mājaslapa internetā. Nauda nepieciešama arī jaunām aploksnēm, vizītkartēm un prezentācijas materiāliem.

Tiesa gan operas ēkas uzraksts un blakus esošo sabiedriskā transporta pieturvietu nosaukumi mainīti netiks.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas