Latvijas lepnums: Gita Bināne sieviete, kura nevēlas, lai bērni kļūtu par bāreņiem

0 komentāri

Latvijā katru dienu no vardarbības cieš 100 sievietes. Tā ir gan fiziskā, garīgā un emocionālā vardarbība. Gita Bināne ir sieviete ar plašu sirdi, un tieši viņa, ir tā, kura ir gatava palīdzēt nelaimē nonākušajām meitenēm. 

Latvijas lepnuma nominācijā Labie darbi apbalvojumu ieguva Gita Bināne, kura ir “Cerības Centrs” dibinātāja. Kā stāsta pati laureāte “Cerības centrs” aizsākās ar zvanu pie durvīm, ziemas aukstajā periodā, kad izmisusi sieviete grūtniecības 8. mēnesī lūdza pēc palīdzības, un Gita bija tā sieviete, kura nevarēja atteikt, meklējot risinājumus. Tā soli pa solim radās ideja par “Cerības centra” izveidošanu, kura galvenais mērķis ir palīdzēt sievietēm, kuras ir nonākušas nelaimē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

“Cerības centrā” nonāk meitenes dažādos vecumos, ar dažādiem dzīvesstāstiem, un no dažādiem sociālajiem slāņiem. Šobrīd centrā ir astoņas mammas un vienpadsmit mazuļi, kas ir maksimālais skaitlis, ko centrs pašreiz var atļauties. Gita norāda, ka viņas ģimenē izglītībai ir liela nozīme, un mēģina stimulēt centra iemītnieces, to iegūt, kas noteikti var pavērt plašas durvis nākotnes dzīvei. Pašas centra sievietes raksturo, ka Gitas Binānes izveidotais “Cerības centrs” ir kā viena liela ģimene,  kurā sievietes viena otrai izpalīdz. Gita Bināne ļoti cer, ka sabiedrība kļūs saprotoša, likumdošana sakārtotāka un nevienam Latvijas bērnam nenāksies uzaugt bērnu namā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas