Latvijas karavīri piedalās ekstremālās ziemas mācībās Norvēģijā

0 komentāri

Vairāk nekā 80 Latvijas karavīri rīt, 24. februārī, dosies ceļā uz Norvēģiju, lai piedalītos Norvēģijas Bruņoto spēku organizētajās ziemas mācībās Cold Response 2016. 

Līdzās ar Latvijas un aptuveni 6500 Norvēģijas karavīriem mācībās piedalīsies arī Beļģijas, Kanādas, Dānijas, Somijas, Francijas, Nīderlandes, Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Spānijas, Lielbritānijas un ASV karavīri. Tajās piedalīsies arī vairākas NATO struktūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aptuveni 15000 karavīru no 14 valstīm veidos  daudznacionālus spēkus ar sauszemes, jūras, gaisa un speciālo operāciju vienību piedalīšanos Norvēģijas vadībā.

Mācības notiek Trondheimas apkārtnē no 19. februāra līdz 22. martam. Pašreiz ir sācies to sagatavošanās posms.

Mācību Cold Response mērķis ir trenēt dalībniekus kaujas operācijām ziemas apstākļos. Norvēģu karavīriem šī ir pierasta mācību vide. Tomēr, lai sasniegtu labāko savietojamību un sadarbību ekstremālos apstākļos, arī citiem sadarbības partneriem nepieciešams apgūt prasmes veikt operācijas ziemā.

Mācības Cold Response pirmo reizi tika organizētas 2006.gadā, un, sākot no 2010.gada, tās notiek katru otro gadu februārī vai martā.

Latvijas karavīri mācībās Cold Response pirmo reizi piedalījās 2006.gadā. Togad tajās piedalījās 37 karavīri: divi Sauszemes spēku brigādes štāba virsnieki, kā arī divi štāba virsnieki un 33 izlūkošanas vada karavīri no 1.kājnieku bataljona.

Savukārt 2007.gadā bruņotos spēkus mācībās pārstāvēja 199 karavīri: 1.kājnieku bataljona kājnieku rota 128 karavīru sastāvā, Speciālo uzdevumu vienības kaujinieku komanda 22 karavīru sastāvā, Jūras spēku flotiles štāba un apgādes kuģis Virsaitis ar 39 jūrnieku apkalpi, kā arī septiņi štāba un mācību kontroles virsnieki no Sauszemes spēkiem un trīs Nacionālā atbalsta vienības karavīri no Nodrošinājuma pavēlniecības.

2010.gadā Latviju mācībās pārstāvēja viens štāba virsnieks, bet 2012.gadā – 20 karavīru. Savukārt 2014.gadā Latvijas karavīri, gatavojoties plašām nacionālajām mācībām, ziemas mācībās Norvēģijā nepiedalījās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas