Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt

0 komentāri
Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt
FOTO: LETA

Turpinoties nesaskaņām par finansējumu skolotāju algām nākamajam gadam, ministrija nākusi klajā ar ieceri publiskot skolotāju algas internetā. Tas patlaban tiek apspriests valdības ārkārtas sēdē.

Par algu iespējamu publiskošanu paši skolotāji pagaidām ir atturīgi, norādot, ka nav īsti skaidrs iemesls, kāpēc būtu jāpublisko tieši pedagogu algas. Taču vairums šodien Rīgas ielās aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt.

Izglītības ministrijas rosinātie likuma grozījumi paredzētu internetā publicēt ne tikai saņemtās algas apmēru, bet arī pedagogu vārdu, uzvārdu un amatu.

Skolotāji pret to iebilst un piesauc personas datu aizsardzības likumu. Taču korupcijas pētnieki uzskata, ka tieši tas varētu būt veids, kā sabiedrībai uzzināt, cik patiesībā skolotāji pelna.

Šāda prakse nebūtu nekas jauns – valsts amatpersonu algas jau ir publiski redzamas. Turklāt šajā gadījumā ieguvēji varētu būt paši skolotāji, kuriem rastos iespēja salīdzināt, cik pelna viņu kolēģi. Vienlaikus tikšot atvieglota politiskā diskusija par šo tēmu, uzskata eksperti.

Eksperti gan norāda, – lai parādītu to, cik daudz un smagi skolotāji strādā, vienlaikus pie algas apmēra būtu nepieciešams publicēt arī nostrādātās slodzes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas