Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt

0 komentāri

Turpinoties nesaskaņām par finansējumu skolotāju algām nākamajam gadam, ministrija nākusi klajā ar ieceri publiskot skolotāju algas internetā. Tas patlaban tiek apspriests valdības ārkārtas sēdē.

Par algu iespējamu publiskošanu paši skolotāji pagaidām ir atturīgi, norādot, ka nav īsti skaidrs iemesls, kāpēc būtu jāpublisko tieši pedagogu algas. Taču vairums šodien Rīgas ielās aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka skolotāju algas būtu vērts atklāt.

Izglītības ministrijas rosinātie likuma grozījumi paredzētu internetā publicēt ne tikai saņemtās algas apmēru, bet arī pedagogu vārdu, uzvārdu un amatu.

Skolotāji pret to iebilst un piesauc personas datu aizsardzības likumu. Taču korupcijas pētnieki uzskata, ka tieši tas varētu būt veids, kā sabiedrībai uzzināt, cik patiesībā skolotāji pelna.

Šāda prakse nebūtu nekas jauns – valsts amatpersonu algas jau ir publiski redzamas. Turklāt šajā gadījumā ieguvēji varētu būt paši skolotāji, kuriem rastos iespēja salīdzināt, cik pelna viņu kolēģi. Vienlaikus tikšot atvieglota politiskā diskusija par šo tēmu, uzskata eksperti.

Eksperti gan norāda, – lai parādītu to, cik daudz un smagi skolotāji strādā, vienlaikus pie algas apmēra būtu nepieciešams publicēt arī nostrādātās slodzes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas