Latvijas iedzīvotāji ceļu satiksmes dalībnieku kultūru vērtē negatīvi

0 komentāri

Pētījumu aģentūra GfK sadarbībā ar LNT raidījumu Top 10 centās noskaidrot, kā iedzīvotāji vērtē ceļu satiksmes dalībnieku (autovadītāju, gājēju, velobraucēju un motobraucēju) uzvedības kultūru uz ceļa?

Tam, ka visi uzvedas “loti labi”, piekrīt absolūti mazākā daļa respondentu – tikai 0,5%, savukārt nedaudz vairāk – vien 6% pievienojas apgalvojumam, ka satiksmes dalībnieki uz ceļa uzvedas “labi”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Toties aptaujas dalībnieku absolūtais vairākums, jo tā domā 51%, visu satiksmes dalībnieku uzvedības kultūrai liek tikai apmierinošu atzīmi.

Gandrīz trešdaļa aptaujāto – 32% uzskata, ka autovadītāji, gājēji, velosipēdisti un visa veida motobraucēji uz ceļiem demonstrē sliktu uzvedību, savukārt to kā “ļoti sliktu” vērtē gandrīz katrs desmitais jeb 8% aptaujāto.

Bet 2% aptaujas dalībnieku par šo jautājumu bija grūti izteikties, vai arī viņi nezina atbildi uz šo jautājumu.

7% aptaujas dalībnieku uzskata, ka lielos vilcienos viss ir gandrīz vai teicami, vairāk kā puse – ka “ir ok”, bet 40% – ka uz ceļiem redzamais atklāj bēdīgu ainu.

Un tas nozīmē, ka caurmērā mēs uz ceļiem demonstrējam tādas manieres, kas biežāk pārvēršas amorālā, nevis cieņpilnā rīcībā. Bet vai cieņpilna dzīve sanāks, strādājot par sporta skolotāju un trenējot jauniešus – par to sestajā vietā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas