FOTO: ASV tanki un kaujas mašīnas ierodas Latvijā

3 komentāri

Turpinot operāciju Atlantic Resolve, Ādažos nogādās sešus ASV tankus un sešas kaujas mašīnas, kas stiprinās Latvijas un pārējo Baltijas valstu drošību.

ASV tanki M1A2 Abrams, bruņumašīnas M2A3 Bradley un atbalsta tehnika šodien tika izkrauta Rīgas ostā.

Tehnikas piegāde notika operācijas Atlantic Resolve izpildes gaitā, atbalstot ASV armijas 2. kavalērijas pulka nomaiņu ar 3. kājnieku divīzijas 1. brigādi. Šī brigāde Latvijā plāno palikt uz rotācijas laiku – aptuveni trīs mēnešiem. ASV karavīri, kuri trenēsies ar šo tehniku, Latvijā plāno ierasties marta beigās.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Šodien Rīgā ieradies kuģis, kas ir atvedis ASV trešās divīzijas pirmās brigādes tehniku, kas uzsāk savu rotāciju Baltijas valstīs. Šī rotācija sākas visās Baltijas valstīs. Mēs trenējamies nodrošināt tehnikas noņemšanu no kuģiem, izvietošanu, transportēšanu pa Baltijas valstīm. Tas ir ļoti nozīmīgi. Ja mēs runājam par 5. panta pielietošanu. Šeit ir uzskatāmas piemērs, kā notiek tehnikas piegāde.

 

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas pērn pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sākusi mācību operāciju Baltijas valstīs un Polijā.

Tās mērķis ir apliecināt šo valstu iedzīvotājiem, ka alianse viņus aizstāvēs. ASV bija pirmā valsts, kas, saasinoties notikumiem Ukrainā, pērn pavasarī uz Latviju nosūtīja desantniekus, kurus oktobra sākumā nomainīja ASV smagās bruņutehnikas 150 karavīru lielā rota ar tankiem Abrams un bruņotām kaujas mašīnām.

3 komentāri

TOP komentāri

 • miers
  +2

  miers

  tiesam ir vajadzigs kars starp valstim? tas ir veltigi jo ar kariem panakam tik postijumus un naves, un beigas ar to karu neko nepanakam. kapec nevaram beidzot dzivot visi draudzigi starp valstim. beidzot mainam to dzivi uz labo pusi. pietiek tik daudz naida starp visiem.

  23.03.2015 02:09

 • vai
  +1

  vai

  SC līderim steidzīgi jādodas uz kremli pastāstīt jaunumus...

  09.03.2015 17:27

 • juris
  0

  juris

  Tas jau paliek smieklīgi,no tiem ap maksātājiem ASV dolāru komentetajiem,visur vainīgs kremlis,kautkā neredzu krievu tankus Latvijā.Redzot visu šo ko izdarīja valdība,tiešām paliek baisi,un tas nepārprotami liecina ka bus karš.Bet šīs nav mūsu karš,mēs latviešu cilvēki noivesti tik tālu ka puse tautiešu ir ārzemēs,Latvijā būs indeta ASV pārtikā,un NATO grib likvidēt atlikušos cilvēkus.NATO nav miera uzturētāja,visur kur viņa uzliek tipa kerpu ka miera uzturētāja.Apnicis ir tas ASV komandēšana ,Putins turas pretim,tāpēc jau nepatīk.Un paldies dievasm cilvēki nav muļķi,loti labi saprot kas notiek Ukraina,kas tur dala varu...ar ASV rokam.

  24.03.2015 11:02

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas