Latvijas dāvināto egli uz Briseli pavadīs policijas konvojs

0 komentāri

Rīga Beļģijas galvaspilsētai dāvina skaistāko un kuplāko egli. Šodien Pierīgas mežā augusī zaļā skaistule tika nocirsta un sāka garo ceļu, lai, ieņemot vietu Briseles Lielajā laukumā, kļūtu par šīs valsts galveno egli šajos svētkos.

Tīreļu mežniecībā tiek nolūkota ne tikai Rīgas galvenā Ziemassvētku egle, bet arī egle, kura šodien uzsāk vairākus tūkstošus garo ceļu uz Briseli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pateicoties tam, ka Rīga 2014. gadā ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tagad arī Briseles iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku egli Eiropā, kuras saknes meklējamas Latvijā.

Tieši tāpēc jau vairākus mēnešus Pierīgas mežos tika meklēta egle, kurai šogad atvēlēts gods būt par Beļģijas galvaspilsētas – Briseles – galveno Ziemassvētku rotu. Ja Rīgas galvenā egle parasti ir aptuveni 15 metrus augsta, tad Briseles eglei bija jābūt 18 metrus augstai.

Lai egli nozāģētu un izvilktu no meža, tika rīkota pamatīga ekspedīcija ar vismaz 10 vīru brigādi, ekskavatoru, ceļamkrānu, autovilcēju. To visu filmēja arī Beļģu žurnālisti.

Tieši tāpēc, egles ciršanas un izvešanas operācija ilga vairākas stundas. Tika sagatavota vieta un veids kur un kā eglei krist, lai būtu ērtāk to no meža izvilkt. Lai izvilktu, tika izmantota tehnika ar platām kāpurķēdēm, kura negrimst un vienlaicīgi ar kausu spēj egli pacelt, lai velkot to netraumētu. Egle tiek vilkta metru pa metram.

Pirms egli iecelt vilcējā, tā tiek izmērīta un tiek noteikts tās vecums.

Tīreļos, pusgadsimtu augušai eglei priekšā tāls ceļš gan pa sauszemi, gan pa jūru. Šovakar egle tiek vesta uz Liepājas ostu.

Egle tikšot greznota ar Latvijas rotājumiem, līdz ar to ikvienam būšot skaidrs no kurienes tā ir. Arī beļģiem šis notikums esot īpašs, jo nekad līdz šim galvenā valsts egle nav vesta no citas valsts. Egles atvešana tiekot filmēta, un par to tiks veidota speciāla filma. Pagaidām nav zināms, cik egles dāvināšana un nogādāšana Briselē izmaksās.

Rīgas egles oficiālā atklāšana Briseles Lielajā laukumā notiks 28. novembrī. Egli iedegs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Briseles mērs Ivans Maijers.

Kaut arī šodien Rīgas meži zaudēja vienu no dižākajām un kuplākajām eglēm, rīdziniekiem nav jābēdājas, jo arī galvaspilsētai tikšot atrasta gana skaista Ziemassvētku egle.

Pilsētas mērs to izraudzīties uz mežu dosies 24. novembrī.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas