Latvijai nav jāsatraucas par radiācijas līmeņa paaugstināšanos pēc ugunsgrēkiem Černobiļas apkārtnē

0 komentāri

Latvijas iedzīvotājiem nav jāsatraucas, ka Černobiļas atomelektrostacijas (AES) tuvumā notikušā mežu ugunsgrēka dēļ līdz valstij varētu būt nonākuši radioaktīvie izmeši, informē Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina.

Valsts vides dienesta pārraudzībā esošais Radiācijas drošības centrs uztur kontaktus ar Ukrainas valsts kodoldrošības inspekciju, kas informējusi, ka 29.aprīļa rītā ugunsgrēku Černobiļas apkārtnē izdevies lokalizēt, tādējādi kontrolējot situāciju ap Černobiļu. Turklāt ugunsgrēka dzēšanas vietā tika ierīkots ugunsgrēka dzēšanas kontroles štābs, notikuma vietā strādāja operatīvā mobilā grupa.

Ukrainas radiācijas drošības kontroles dati liecina, ka radionuklīdu koncentrācija gaisā un ekspozīcijas dozas jauda ugunsgrēka skartajā teritorijā nav pārsniegta. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji var justies droši – radiācijas līmenis Latvijā ir normas robežās.

Latvijā radiāciju tiešsaistes režīmā mēra 20 stacionāras spektrometriskās stacijas, viena aerosolu monitoringa stacija un divas ūdens radiācijas monitoringa stacijas. Tās nodrošina gamma starojuma dozas jaudas un spektru mērījumus. Mērījumi tiek veikti ar desmit minūšu intervālu, un iegūtie dati automātiski tiek apkopoti un analizēti datubāzē, nosakot ekvivalento dozas jaudu, kuras mērvienība ir nSv/h jeb nanozīverti stundā.

Jau ziņots, ka ugunsgrēks netālu no Černobiļas AES izcēlās pagājušajā nedēļā. Tas plosījās četras dienas aptuveni 20 kilometru attālumā no AES.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas