Latvija zaudējusi savu pilsoni un māte – bērnu! Brices meitu nodos adopcijai

5 komentāri

Latvija zaudējusi savu pilsoni un māte – bērnu. Londonā Strandas Karaliskā tiesa atzinusi, ka Lailas Brices meitas adopcija atbilst mazās, nu jau septiņus gadus vecās meitenes interesēm. Bērnu, kad tam bija vēl tikai divi gadi Latvijas pilsonei Bricei atņēma britu sociālie dienesti, pamatojoties uz ģimenes apstākļiem. Turpina Ilze Kalve speciālreportāžā no Londonas.

Karaliskajai tiesai bija jāpieņem lēmums – atdot Lailas Brices meitu Katrīnu adopcijai svešai britu ģimenei vai tomēr ne. Jau pusstundu pirms sēdes pie tiesas ēkas pulcējās Lailas Brices atbalstītāju pikets, uz lietas izskatīšanu bija ieradušies Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis un Konsulārās nodaļas vadītāja Dace Liberte, kā arī Tieslietu ministrijas pārstāvis Agris Skudra. Pirms tiesas tika izteikti dažādi minējumi, taču pati Laila Brice bija noskaņota cīnīties līdz galam, lai atgūtu savu meitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā kā šajā Londonas tiesā galvenokārt tiek skatītas ģimenes lietas, tad piketētāju plakāti un melnie baloni piesaistīja garāmgājēju uzmanību. Uz sētas bija saukļi “Atved Katrīnu Brici mājā”, “Latvija, es esmu tavs bērns”, “Katja Brice – šim bērnam vajag viņa māti” un citi. Viena no piketa organizatorēm Jeļena labprāt stāstīja interesentiem par to, kas ir piketa iemesls. Viņa uzskata, ka Lielbritānijā sociālie dienesti bērnu vai atņemt jebkuram.

Līdzīga protesta akcija tika rīkota Rīgā, pie Saeimas!


Lai arī šādi piketi nav visai bieža parādība pie tiesas ēkas, taču par to neizrādīja interesi ne tiesas ēkas apsardze, ne policija, jo pikets norisinājās mierīgi, pie tam vairākas piketa dalībnieces bija ieradušās ar bērniem.

Vēlā pēcpusdienā tika paziņots tiesas lēmums – Katrīna tiek nodota adopcijai. Lailas Brices advokāte ir šokā par faktu, ka tā vienkārši var atņemt tiesības uz bērnu, taču ir noskaņota cīnīties tālāk. Arī piketa organizatore Jeļena ir apņēmības pilna. Diemžēl tiesā Latvijas pārstāvjiem tika paskaidrots, ka tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Skaties video:

5 komentāri

TOP komentāri

 • Modris Priedeslaipa
  +1

  Modris Priedeslaipa

  tumsonām pa visu pasauli ir pasutijums uz baltas rases berniem un it ipaši blondiem ar zilam acīm pašiem jabut uzmanigakiem ari

  29.10.2015 18:29

 • .... ......
  +1

  .... ......

  Kà latviešu var ko atbalstīt! Lai kāda māte bija dzērājs,meitenītei bija vecmāmiņa . Vai viņai nebija jādod meitenīte pieskaitīšanai,vai citas tautības cilvèkiem,kas nerunā bērna dzimtā valodā. Tādu cīņu par bērnu ...varu tikai šo māti apbrīnot,lai ko raksta masu mēdiji

  29.10.2015 01:09

 • Sveta
  +1

  Sveta

  Ko nozīme Latvija zaudējusi? Lielbritānija zog mūsu pilsoņus, bet mūsu valdība ko? Es simtiem reižu dzirdējusi "a nevajag bērnus vienus atstāt"...a nevajag šeit muldēt, ne lielbritānijai (pat ar lielo burtu nerakstīšu) ir jānolemj ko ar LATVIJAS bērniem darīt. Kas tas par tiesu viņiem vispār? šeit jau vajag kriminālprocesu sākt, neviss pikētus taisīt!!! vispar bezkaunīgie gan britu valdība, gan mūsu, kura tikai pēc pieciem gadiem pamodusies!!!

  28.10.2015 22:03

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas