Latvijā viltotā nauda izplatīta arī Anglijā un ASV

0 komentāri

Naudas viltotāji spējuši izgatavot augstas kvalitātes viltotas ASV dolāru un eiro banknotes. Latvijā ražotie viltojumi atklāti arī citās valstīs, bet nelegālo naudas spiestuvi policija meklējusi divus gadus.

Jau 2014. gada rudenī par viltotu 100 dolāru naudas zīmju izplatīšanu tika aizturētas vairākas personas, taču pierādījumi naudas izcelsmei toreiz netika iegūti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Turpmāko gadu laikā atklājās, ka šāda tipa naudas zīmes izplatītas Latvijā, ASV un Anglijā. Veicot analītisko darbu, atklājās, ka tipogrāfija atrodas Latvijā.

Nelegālajā naudas iespiestuvē atradās speciāla aparatūra, kā arī naudas sagataves un sadrukāti 3,5 miljoni dolāru.

Likumsargi atklāja, ka pērnā gada nogalē aizturēta arī 50 eiro banknošu viltotāju grupa, kas viltojusi naudu 200 tūkstoš eiro apmērā.

Abos gadījumos viltojumi bijuši kvalitatīvi un bez speciāla aprīkojuma grūti atšķirami no oriģinālām naudas zīmēm. Policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas