Latvijā uzlabos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem

0 komentāri
Latvijā uzlabos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem
FOTO: LETA

Arī Latvijā atvieglos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem par nekvalitatīvām precēm.

Izveidota un aprīļa beigās aktīvu darbu sāks Patērētāju strīdu risināšanas komisija – tā ir jauna institūcija, kurā konfliktus par, iespējams, nekvalitatīvā precēm, piemēram, telefoniem, apaviem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) speciālisti un attiecīgās nozares eksperti skatīs ārpustiesas kārtībā. Ja arī te strīdu neizdosies atrisināt, tad paliek vecais ceļš – uz tiesu.

Ārvalstu pieredze liecina, ka lielākā daļa lietu sarunu ceļā tiek atrisinātas. Komisijas lēmumiem ir ieteikuma raksturs, bet, ja uzņēmējs tos nepilda, tiks ielikts ”melnajā sarakstā”.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja atzina, ka pagaidām komisijā var skatīt ierobežotu lietu skaitu, jo ne visās vēlamajās nozarēs izdevies atrast ekspertus, bet bez tiem lietas komisijā īsti vēl nevar skatīt.

Komisijā piekritušas darboties astoņas nozaru asociācijas, tās pārstāv logu un durvju ražotāju, informācijas tehnoloģiju, auto, interneta, telekomunikāciju, apavu tirgotāju un tūrisma nozarēs, bet drīzumā varētu tikt iekļauta arī datoru nozare.

Komisijai iesniegtā lieta jāizskata 3 mēnešu laika. Līdzšinējā strīdu izskatīšana tiesas ceļā varēja ieilgt pat piecus gadus.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas