Latvijā uzlabos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem

0 komentāri

Arī Latvijā atvieglos un paātrinās patērētāju strīdu risināšanu ar tirgotājiem par nekvalitatīvām precēm.

Izveidota un aprīļa beigās aktīvu darbu sāks Patērētāju strīdu risināšanas komisija – tā ir jauna institūcija, kurā konfliktus par, iespējams, nekvalitatīvā precēm, piemēram, telefoniem, apaviem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) speciālisti un attiecīgās nozares eksperti skatīs ārpustiesas kārtībā. Ja arī te strīdu neizdosies atrisināt, tad paliek vecais ceļš – uz tiesu.

Ārvalstu pieredze liecina, ka lielākā daļa lietu sarunu ceļā tiek atrisinātas. Komisijas lēmumiem ir ieteikuma raksturs, bet, ja uzņēmējs tos nepilda, tiks ielikts ”melnajā sarakstā”.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja atzina, ka pagaidām komisijā var skatīt ierobežotu lietu skaitu, jo ne visās vēlamajās nozarēs izdevies atrast ekspertus, bet bez tiem lietas komisijā īsti vēl nevar skatīt.

Komisijā piekritušas darboties astoņas nozaru asociācijas, tās pārstāv logu un durvju ražotāju, informācijas tehnoloģiju, auto, interneta, telekomunikāciju, apavu tirgotāju un tūrisma nozarēs, bet drīzumā varētu tikt iekļauta arī datoru nozare.

Komisijai iesniegtā lieta jāizskata 3 mēnešu laika. Līdzšinējā strīdu izskatīšana tiesas ceļā varēja ieilgt pat piecus gadus.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas