Latvija sūtīs karavīrus cīņai ar teroristu grupējumu Daesh

1 komentārs

Ministru kabinets šodien atbalstīja Latvijas karavīru nosūtīšanu uz militāro operāciju Irākā pret teroristisko organizāciju Islāma valsts jeb Daesh un ANO misiju Mali. Gala vārds par karavīru nosūtīšanu uz Irāku un Mali būs jāsaka Saeimai.

Lai gan operācijas termiņš starptautiskajos dokumentos patlaban nav nostiprināts, tomēr, ņemot vērā uzticēto uzdevumu raksturu un apjomu, tiek plānots Nacionālo bruņoto spēku dalību pret Daesh vērstajā starptautiskās koalīcijas militārajā operācijā Irākā noteikt uz laiku līdz 2018. gada 1. februārim.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt ANO vadītajā visaptverošajā stabilizācijas misijā Mali Nīderlandes vadītā informācijas apstrādes štāba vienības sastāvā NBS plāno sākt piedalīties no 2016. gada februāra.

Lai arī Saeimas lēmuma projektā minēts, ka operācijā pret džihadistiem plāno piedalīties līdz desmit karavīriem, reāli februārī uz Irāku dosies pagaidām seši karavīri.

Operācijā Irākā Latvijas kontingents iekļausies Dānijas kontingenta sastāvā ar nelielu apmācību grupu Irākas drošības spēku apmācīšanā.

Plānots, ka NBS karavīri nepārvietosies pa sauszemi ārpus bāzēšanās vietām. Latvijas karavīriem Irākā un Mali nav paredzēts piedalīties kaujas darbībās.

Viņiem gan tiks izsniegti individuālie aizsardzības ieroči, lai nepieciešamības gadījumā viņi spētu sevi aizstāvēt.

1 komentārs

TOP komentāri

  • kups
    0

    kups

    jacer ka kanderu aizsutis

    22.12.2015 14:45

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas