Latvijā strauji pieaug Āfrikas cūku mēra izplatība, brīdina PVD

0 komentāri

Vakar no Mežciema beidzot tika izlikti nelūgtie viesi – cūku māte, kuilis un 13 sivēni. Rīgas dome šos dzīvniekus plāno izmitināt Tīnūžu mežā. Tikmēr Pārtikas un veterinārajā dienestā atzīst, ka prātīgāk būtu noķertās mežacūkas nokaut. Tas samazinātu Āfrikas cūku mēra izplatības risku.

Latvijā joprojām plosās nāvējošais Āfrikas cūku mēris. Turklāt pēdējā mēnesī slimības izplatība strauji pieaugusi, sasniedzot arī Pierīgu. Pārtikas un veterinārajā dienestā skaidro, ka Latvijā šobrīd dzīvo aptuveni 50 000 mežacūku, kas ir stipri par daudz.

Un tieši tas arī ļauj šai kaitei izplatīties. Tādēļ dienestā atzīst, – Rīgas domes izvēle pilsētu apsēdušās mežacūkas nevis nokaut, bet noķert un laist brīvībā, nav pats racionālākais solis.

Visu Rīgas cūku izķeršana un pārvietošana pašvaldībai varētu izmaksāt aptuveni 4000 eiro. Domē aizstāv lēmumu nogādāt cūkas Tīnūžu mežā. Noķertās un savvaļā palaistās cūkas tiks aprīkotas ar īpašām atpazīšanas zīmēm jeb kortelēm, kas ļaušot zinātniekiem izsekot dzīvnieku pārvietošanās paradumiem.

Turklāt pašvaldībā baidās sadusmot dabas draugus, kuri varētu nesaprast Rīgas mežacūku pielīdzināšanu Latgales un Vidzemes mežacūkām, kas bīstamās sērgas dēļ tiek izšautas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas