Latvijā sesto gadu pēc kārtas svinēs ”Tēva dienu”

0 komentāri

Pirmo reizi ideja par tēvu dienas svinēšanu radusies 1909. gadā ASV, kad kāda sieviete, kuru uzaudzinājis tēvs, vēlējusies, lai viņš uzzinātu, cik īpašs cilvēks bijis meitai. Svētdien, 14.septembrī, Latvijā jau sesto gadu pēc kārtas svinēs Tēva dienu, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā.

1910. gadā Vašingtonas štatā tika atzīmēta ”Tēva diena”. Aizsākot tradīciju, kas gadu gaitā izplatījusies ASV, bet līdzi parāvusi gandrīz visas pasaules valstis, tostarp arī mūs un mūsu kaimiņus – Lietuvā un Igaunijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lielākajā daļā valstu Tēvu dienu svin jūnija trešajā svētdienā, ir valstis, kur tēvus godina novembrī. Pie mums, septembra otrā svētdiena ir diena, kad vajadzētu sumināt tētus.

Tā vismaz nolēma Saeima, 2009. gadā. Lemt lēma, bet, kā rit ar šī lēmuma ieviešanu dzīvē, lūkojat paši.

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas