Latvijā radīts unikāls pasažieru prāmis, ko darbina uzlādējamas baterijas

1 komentārs

Rīgā radīts unikālas tehnoloģijas pasažieru prāmis pārvadājumiem pa kanāliem un upēm. Tā dēvētās superjahtas korpuss radīts no īpaša oglekļa šķiedras audekla, savukārt dzinēju darbina akumulatori, kurus ar elektrību var uzlādēt rekordīsā tempā – 20 minūtēs.

Prāmja būvniecību pasūtījuši Norvēģu uzņēmēji. Viņi piedāvājuši no sastāvdaļām salikt šo peldlīdzekli vairāku valstu firmām, bet uzvarējis Latvijas piedāvājums. Tad nu divu gadu garumā uz modernām, 4 tonnu smagām baterijām darbināmais pasažieru prāmis salikts angārā Daugavas krastā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Galvenā inovācija ir kuģa apakšdaļā izvietoti propelleri, kurus iedarbinot rodas tāds kā gaisa spilvens.

Naudu – vairāk nekā 10 miljonus eiro – projekta izstrādei norvēģi saņēmuši no Eiropas Komisijas. Prāmja būvnieki akcentē, ka viņu radītais peldlīdzeklis ir patiesi unikāls.

Ja norvēģiem prāmis patiks, viņi varētu pasūtīt lielāku partiju. Interesi par šo peldlīdzekli izrādījuši arī zviedri un holandieši. Lai gan šķiet, ka tūlīt Rīga kļūs par prāmju būves lielvalsti, tam diemžēl ir daudzi šķēršļu. Galvenais – būvniecībai nepieciešamās vietas trūkums.

Visas brīvostas teritorijas pie Daugavas jau sadalītas – tajās atrodas termināļi, ogļu kravas. Tādējādi pašmāju būvnieki pašlaik gatavi izpildīt tikai nelielus pasūtījumus.

Foto

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • es
    0

    es

    Tik vien par savu ražotāju varam pateikt, ka tas ir "būvnieks"? :/

    18.04.2016 14:29

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas