Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus

0 komentāri

Karogi ar sēru lentēm ir kā mēms liecinieks teroram, kas pirms 66 gadiem pārvilka melnu svītru tūkstošiem dzīvju. Padomju vara bija atradusi asins stindzinošu veidu, kā atbrīvoties no nevēlamajiem cilvēkiem – viņus izsūtīja. Uz Sibīriju deportēja vairāk nekā 40 tūkstošus iedzīvotāju. Daudzi no viņiem ceļā nomira, citi pavadīja garus un grūtus gadus necilvēcīgos apstākļos. Šodien genocīda upuri tika plaši pieminēti.

Šīs dienas saulainais rīts nekādi neliecina par šausmām, ko mūsu zemei nesa 1949. gada 25. marts. Šajā dienā sākās plašākā Latvijas tautas izsūtīšana uz Sibīriju. Vēloties tikt vaļā no varai nevēlamām cilvēku grupām, padomju okupanti pirms 66 gadiem sāka prātam neaptveramu teroru – lopu vagonos iesēdināja un iznīcībai nolēma vairāk nekā 40 tūkstošus iedzīvotāju, starp viņiem bija 10 tūkstoši bērnu.

Vilciena pietura Šķirotava ir viena no tām vietām, kur sākās nāves ceļš. Deportējamo cilvēku sarakstā pārsvarā bija turīgie zemnieki un nacionālie partizāni un viņu atbalstītāji. Pieminot represētos, ik gadu šeit notiek piemiņas pasākums.

Daudzi izsūtīšanai nolemtie šajā vietā savu tēvu zemi skatīja pēdējo reizi – vieni mira ceļā, citi – svešumā. Tos, kuri izdzīvoja, galā sagaidīja sals, bads un izmisums. Tikai Staļina nāve ļāva dzīvi palikušajiem vēlāk atgriezties dzimtenē, taču arī šeit pazemojumi nebeidzās – darbu atrast bija neiespējami.

Pazemojumi beidzās tikai pēc padomju varas krišanas, kad par genocīda noziegumiem beidzot bija ļauts runāt publiski.

Pie mūsu brīvības simbola pulcējās vairāki desmiti cilvēku – ziedus nolika gan represētie, gan valsts amatpersonas.

Melna diena šī ir visā Baltijā – kopumā no Baltijas valstīm tika deportēti vairāk nekā 90 tūkstoši cilvēku.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas