Latvijā pieaudzis pieprasījums pēc pašaizsardzības gāzes baloniņiem

0 komentāri

Specializētajos veikalos ievērojami audzis pieprasījums pēc piparu gāzes baloniņiem, kurus cilvēki iegādājas pašaizsardzībai. Vienā no veikaliem LNT ziņām pastāstīja, ka pēdējo mēnešu laikā šo pašaizsardzības līdzekļu pārdošanas apjoms vairāk nekā dubultojies.

Ažiotāžu ap piparu gāzes baloniņiem aptaujātie rīdzinieki saista ar uz augsto noziedzības līmeni dažos Rīgas mikrorajonos un ar atsevišķu cilvēku bailēm no iespējamiem migrantiem. Tomēr vairums saka, ka paši jūtas droši.

Specializētajos veikalos atzīst, ka piparu gāzes baloniņu pārdošanas apjomi pēdējos mēnešos ir krietni palielinājušies.

Tā, piemēram, vienā no munīcijas veikaliem pagājuša gada novembrī pārdoti tikai 29 šādi baloniņi, bet jau janvārī to skaits sasniedzis 69.

Uzņēmēji arī atzīst, ka kļūst arvien grūtāk atrast arī šo baloniņu piegādātājus – šāds pasūtījums no Vācijas, Polijas vai ASV tagad jāgaida līdz pat trim mēnešiem – agrāko pāris nedēļu vietā. Tas esot skaidrojams ar strauji pieaugušo pieprasījumu pēc šiem pašaizsardzības līdzekļiem Eiropas valstīs.

Valsts policijā pārdotos gāzes baloniņus neuzskaita, amatpersonas vien licencē tos komersantus, kas nodarbojas ar pašaizsardzības rīku izplatīšanu.

Latvijā ir vairāki desmiti veikalu, kur var nopirkt piparu gāzes baloniņus un likums tos atļauj iegādāties ikvienam, kas sasniedzis 16 gadu vecumu. Arī reģistrēt šo rīku nav nepieciešams

Policijā arī atzīst, ka, ja gāzes baloniņu izplatība pieaug, tad, piemēram, interese par gāzes ieročiem pēdējo gadu laikā ievērojami samazinās.

Valsts Policijas speciālo aizsarglīdzekļu reģistrā tagad ir iekļauti mazliet vairāk nekā 18 tūkstoši gāzes ieroču turētāju.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas