Latvijā parādījusies jauna ēdamo sēņu suga – dzīslkāta beka

0 komentāri

Latvijā parādījusies jauna ēdamo sēņu suga – dzīslkāta beka. Latvijas Dabas muzeja speciālisti aicina cilvēkus ziņot par jaunās sēnes atrašanu.

Par dzīslkāta beku dzimteni uzskata Ziemeļamerikas austrumu piekrasti, bet tās sastopamas arī Taivānā. Pirms aptuveni divdesmit gadiem tās pirmo reizi uzgāja Eiropā, Lietuvā, Kuršu kāpas piekrastē.

Tagad dzīslkāta bekas atceļojušas arī līdz Latvijai, un pirmo reizi pie mums atrastas pagājušajā rudenī. Pie Latvijas Dabas muzeja sēņu pazinējiem jeb mikologiem pirmās šī gada dzīslkāta bekas nonāca aizvadītajā piektdienā.

Dzīslkāta beka Latvijā šogad ir pasludināta par gada sēni. Tai raksturīgākās ārējās pazīmes ir dzīslains un visai garš kāts, un sarkanīgi brūna micīte. Sēni drīkst ēst nevārot. Taču pirms apēšanas, dabas muzeja speciālisti aicina sēņotājus dzīslkāta bekas nofotografēt un bildes nosūtīt muzeja speciālistiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas